В осінньо-зимовий період, коли погіршуються погодні умови і скорочується світлий час доби, зростає кількість дорожньо-транспортних пригод за участю пішоходів.

Пішоходи повинні знати, що згідно Правил дорожнього руху необхідно рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками, а за їх відсутності - по узбіччях. При русі по краю проїжджої частини пішоходи повинні йти назустріч руху транспортних засобів. Перетинати проїжджу частину - по пішохідних переходах, у тому числі по підземним і надземним, а за їх відсутності - на перехрестях по лінії тротуарів або узбіч.

ДАІ рекомендує пішоходам в темний час доби "Флікери"

Крім того, в темний час доби, навіть якщо вулиця освітлена, Ви стаєте практично непомітними для водіїв. Темний одяг перетворює людей на невидимок на тлі сірого асфальту, фасадів будинків. Пішоходи в порівнянні з водіями і пасажирами автомобілів є незахищеними учасниками дорожнього руху. Даним категоріям осіб рекомендовано використовувати спеціальні світлоповертаючі (світловідбиваючі) засоби «Флікери».

ДАІ рекомендує пішоходам в темний час доби "Флікери"

Вони яскраво світяться вночі у світлі фар автомобілів. Світлоповертачі працюють за принципом дорожніх знаків: вони покриті спеціальним матеріалом, який відбиває і призначені для підвищення видимості пішоходів, велосипедистів, дитячих колясок на дорогах в темний час доби. Флікер виготовляється з спеціального світлоповертаючого матеріалу, який наноситься на текстильну основу, або пластик. Світловий потік повертається до джерела світла. Якісно виготовлений флікер забезпечує помітність пішохода на відстані до 400 м при попаданні на нього світла фар автомобіля.

ДАІ рекомендує пішоходам в темний час доби "Флікери"

Державтоінспекція м. Вінниці звертається також і до водіїв транспортних засобів з проханням, бути максимально уважними та обережними під час керування автомобілем. Суворо дотримуйтеся Правил дорожнього руху і пам\'ятайте, що найсерйозніша небезпека при русі в нічний час пов\'язана з пішоходами. Якщо вдень легко помітити людину, яка стоїть біля узбіччя і хоче перейти дорогу, то вночі його навряд чи помітно. Особливу пильність слід проявляти по відношенню до дітей: через маленький зріст Ви виявляєте їх пізніше дорослої людини. Особливої уваги також гідні пішоходи похилого віку. До того ж вони відрізняються уповільненою реакцією, а також помилковою оцінкою дорожньої ситуації.

Шановні учасники дорожнього руху! Пам\'ятайте, що Ваша безпека та безпека Ваших дітей багато в чому залежить тільки від Вас!Переглядів: 7761
Поширень: 0