За останній тиждень зріджений газ пропан-бутан для заправки автомобілів подорожчав на 1,2 грн. Минулого понеділка середня ціна газу на столичних АЗС коливалася від 5,1 до 5,4 грн. Сьогодні середня вартість літра газу становить 6,6 грн.

"Газ подорожчав через зовнішні фактори, - розповів аналітик ринку нафтопродуктів консалтингової компанії "Юпеко" Олександр Сіренко. - Вартість газу виросла в Західній Європі. Тому Росія більшість свого газу відправила туди. Через це в Україну завезли у половину менше пального, а своїх запасів нам недостатньо".

У консалтинговій агенції "А-95" головною причиною підвищення цін на зріджений газ вважають новий порядок проходження митниці, що набув чинності минулого тижня.

"Тепер пальне беруть на пробу, змінено процедуру проходження та основну документацію. Думаю, через два тижні цей процес налагодять і середня ціна літра газу по Україні буде 6 гривень, у Києві можлива мінімальна ціна 5,30, - говорить Сергій Куюн, директор консалтингової компанії "А-95". - У Києві газ завжди був і буде дешевшим, бо у столиці більша конкуренція між мережами, що реалізують пальне".


Переглядів: 2600
Поширень: 0