Тому вирішивши збільшити свій дохід за рахунок розміщення грошей на депозиті, наші громадяни шукають сьогодні не тільки привабливі відсотки за вкладом, а й інші переваги – додаткові можливості в депозитних пропозиціях банків. На який дохід можуть розраховувати клієнти, що розміщують кошти під депозити? Які додаткові банківські послуги можна використовувати, щоб обслуговування в банку було максимально зручним і вигідним?

На сьогодні існує досить багато різних пропозицій від банків за депозитними вкладами. Клієнт може розмістити гроші на термін від 1 до 18 місяців з можливістю отримання відсотків як наприкінці терміну, так і щомісяця. На перший погляд, вклади з можливістю отримувати відсотки щомісяця значно кращі і привабливіші, проте відсоток за такими внесками спочатку буде на 1-1,5% нижчим. Так, розмістивши кошти в гривні на максимальний період (12-18 місяців), клієнт може отримати прибуток наприкінці терміну до 15,5% від суми вкладу. У разі, якщо вкладник бажає щомісячно отримувати відсотки, його дохід становитиме в середньому 0,3% від суми вкладу. Наприклад, якщо клієнт вирішить розмістити вклад сумою в 10 тис. грн на рік, то по закінченню терміну він отримає прибуток у розмірі понад 1,5 тис. грн. У той же час розміщена на депозиті та ж сума в 10 тис. грн з можливістю отримання відсотків щомісяця приноситиме власнику приблизно 30 грн на місяць.

На сьогодні в банках діють наступні депозитні ставки: при розміщенні коштів у національній валюті терміном на місяць - від 4% до 9,5% річних, на три місяці - від 5% до 13% річних, на півроку - 7,5% - 14,5% річних і на рік-півтора - від 9% до 15,5% річних.

При розміщенні на депозиті доларів США терміном на один місяць з виплатою відсотків наприкінці терміну клієнт може розраховувати на 2-5% річних; строком на три місяці - від 3% до 7% річних, строком на 6 місяців - від 3,5% до 7,5% річних, на рік і півтора року - відповідно від 4,5% до 9,5% річних.

За доларовими вкладами із щомісячною виплатою відсотків банки пропонують від 2% до 6,5% річних при розміщенні на три місяці, від 3% до 8% річних - на півроку, від 4% до 9% річних - на рік і півтора.

Ставки за депозитами в єдиній європейській валюті відрізняються незначно - лише на кілька пунктів. При виплаті відсотків наприкінці терміну дії вкладу строком на один місяць - від 0,5% до 3,25% річних, на три місяці - від 1% до 5,75% річних, на шість - від 1,75% до 6,75% річних, на рік і півтора року - від 2,5% до 7,75% річних.

Відкриваючи вклад з щомісячною виплатою відсотків на три місяці, клієнт отримає від 2% до 5,75% річних, на шість місяців - від 2,5% до 6,75% річних, на рік-півтора року - від 3% до 7, 75% річних.

При цьому бонусів або яких-небудь інших заохочень для клієнтів, що розміщують кошти на депозиті в іноземній валюті, банки, як правило, не надають. Тоді як у випадку гривневих депозитів, крім базових ставок, клієнти можуть розраховувати на додаткові бонуси. Так, найбільш популярною пропозицією банків цієї осені став бонус, що дає змогу отримати клієнту додатково від 0,25% до 1%, в залежності від суми вкладу.

Найбільш зручно для клієнтів, на думку експертів ринку, скористатися депозитними програмами великих банків, які розраховані на клієнтів з різними фінансовими можливостями. Кожен вкладник може вибрати вид депозиту, який максимально відповідає його запитам.

«Розробляючи депозитну програму «Для Вашої родини», ми враховували не тільки індивідуальні фінансові можливості різних категорій клієнтів, а й фінансові потреби членів сім\'ї, - говорить директор Вінницького регіонального управління Надра Банку Людмила Купріянчук. - Залежно від суми вкладених коштів, до процентної ставки клієнт отримує до +1%. Для пенсіонерів та молоді пропонуються додатково до ставки депозиту до 0,3%». За інформацією Л.Купріянчук, дана депозитна програма включає банківські послуги, які дозволяють родині не тільки зберегти або примножити кошти, а й заощадити час. Наприклад, послуга «Автоматичний платіж», яка входить до депозитної програми Надра Банку, дозволяє проводити регулярні перерахування грошей за розпорядженням клієнта. Досить одноразово оформити в банку автоматичний платіж на щомісячне поповнення депозиту, і, наприклад, в день отримання зарплати клієнтом гроші з його платіжної картки будуть автоматично перераховуватися на поповнення депозиту.

Подібні депозитні програми банків покликані зламати консервативність українського вкладника, адже якщо гроші «з-під матраца» розмістити на депозит, можна регулярно одержувати стабільний додатковий заробіток. І позитивна статистика Нацбанку свідчить про те, що кількість громадян, які віддають перевагу цивілізованому зберіганню, поступово збільшується. Так, за даними НБУ, навіть у традиційно відпускний серпень 2011 р. банківські вклади фізичних осіб зросли майже на 2 млрд грн.

Можливо, в недалекому майбутньому зберігання українцями грошових купюр в «панчохах» або «під матрацом» стане в Україні, як і в інших цивілізованих державах, архаїзмом?


Переглядів: 3772
Поширень: 0