За 9 місяців 2014 року у Вінницькій області було спожито 584,4 мільйонів куб. м природного газу, що на 76,4 мільйони кубометрів або на 11 % менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Внаслідок зменшення споживання, ПАТ «Вінницягаз» недоотримав 25 млн. грн. доходу від транспортування і постачання газу.

Так, побутові споживачі використали менше газу на 48,7 мільйонів куб. м, що становить 11,19%, бюджетна сфера -3,9 мільйонів куб. м, це 19,42%, промисловість на 4 мільйони куб. м (4 %), теплопостачальні підприємства – на 19,7мільйонів куб. м (18%).

«Вартість природного газу в цьому році зросла на 60 %, а тариф на його транспортування всього на 19,2%. Такий дисбаланс разом зі зростанням ціни на матеріали і обладнання дуже негативно впливає на фінансовий стан компанії. Аби компанія змогла в повному обсязі виконувати покладені на нас функції по безперебійному та безаварійному газопостачанню споживачів Вінниччини, потрібно терміново підвищити тариф на транспортування на 21,3%», - пояснює голова правління ПАТ «Вінницягаз» Олександр Кривак.

Складне фінансове становище компанії також поглиблюється зростанням вартості основних матеріалів та обладнання, яке необхідно закуповувати компанії в процесі виробничої діяльності. Приміром, побутовий газовий лічильник подорожчав на 35 % і тепер коштує 600 гривень, металева труба зросла в ціні на 70% до 12,04 гривень за кілограм, газозварювальне обладнання подорожчало на 60 % до 4,1 тисяч гривень, паливно-мастильні матеріали зросли в ціні на 70%.

Якщо найближчим часом Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг не затвердить нові тарифи на транспортування, то ПАТ «Вінницягаз» зіткнеться з проблемами по виконанню програм модернізації газопроводів і утриманням їх у належному стані. Теперішня ситуація може спричинити затримку у виплаті заробітної плати або скорочення робочого графіку персоналу, що є вкрай неприпустимим в опалювальний період.Переглядів: 3166
Поширень: 0