До Вінниці завітають гості з Молдови, Придністров\'я, Російської Федерації та України. Саме вони разом із 20 учасниками з різних областей України змагатимуться за гран-прі фестивалю та перші призові місця. Про критерії відбору учасників та відомих виконавців, які будуть у складі суддівського журі, йшлося 2 серпня на прес-конференції організаторів фесту

Фестиваль військово-патріотичної пісні «Дорога Надії - 2011» проходитиме в кіноконцертній залі «Райдуга». Його організаторами виступили департамент культури Вінницької міської ради, КП «Центр концертних та фестивальних програм» та Спілка учасників бойових дій в Афганістані м. Вінниці. Вони повідомили, що такі концерти планується зробити традиційними.

Програму фестивалю поділено на два дні. У перший день, 27 серпня, о 12:00 учасники зберуться на мітинг біля пам\'ятника загиблим воїнам-інтернаціоналістам у ЦПКіВ ім. Горького вшанувати пам\'ять своїх друзів, рідних та близьких. Цього ж дня, о 15:00 в ККЗ «Райдуга» розпочнеться концертно-конкурсна програма, де, за результатами виступів та за оцінкою журі, буде визначено переможців. А 28 серпня відбудеться гала-концерт переможців та почесних учасників фестивалю, під час якого для вінничан лунатимуть військово-патріотичні пісні. Вхід на фестиваль - безкоштовний.

Як повідомила директор департаменту культури Вінницької міської ради Ірина Френкель, до участі у фестивалі допускаються виконавці і колективи, кількісний склад яких не перевищує 10 чоловік. «Фестиваль «Дорога Надії - 2011» проходитиме у два етапи: 1-й тур(закритий) - за підсумками відбору заздалегідь поданих заявок та 2-й тур (відкритий) - визначення лауреатів та дипломантів фестивалю, - говорить Ірина Френкель. - Заявки на участь приймаються до 10 серпня на електронну адресу [email protected] або ж листом на адресу оргкомітету фестивалю: Спілка учасників бойових дій в Афганістані м. Вінниці, вул. Дачна, 3».

Як повідомив голова спілки учасників бойових дій в Афганістані Анатолій Перебитюк, на сьогоднішній день участь у фестивалі підтвердили понад 20 творчих колективів. «До нас завітають гурти та виконавці з Молдови, Росії, Придністров\'я, а також очікуються гості зі Львова, Запоріжжя, Одеси, Харкова, Києва, Черкас, Херсона, Маріуполя, Білої Церкви, Ізмаїла та Коломиї, - говорить Анатолій Перебитюк. - Усі вони змагатимуться за дипломи «Приз глядацьких симпатій», «Інновація в авторській пісні» та «Кращий автор». Крім того, буде обрано переможців, які здобудуть гран-прі фестивалю, перше, друге та два третіх місця. Переможці усіх зазначених номінацій отримають відповідні дипломи та цінні подарунки».

Минулого року на фестиваль бардівської, патріотичної та авторської пісні завітали почесні гості - легендарний гурт ВДВ «Голубые береты», гурт «Долг» (м. Тернопіль), Леонід Мухін та багато інших відомих авторів та виконавців пісень на афганську тематику. Як повідомив директор КП «Центр концертних та фестивальних програм» Максим Філанчук, цьогоріч до Вінниці приїдуть Юрій Шкитун (автор-виконавець з більш ніж 20-річним стажем, який створив гімн воїнів-інтернаціоналістів «Віват»), Вячеслав Купрієнко - бард-афганець, офіцер спецназу та кавалер 2 орденів Червоної Зірки. «Крім того, вже вдруге на вінницький фестиваль приїде Віктор Маришев, який в 1987 році в Афганістані заснував гурт «Долг», - говорить Максим Філанчук. - А також неодноразовий лауреат різноманітних фестивалів авторської, афганської, солдатської та патріотичної пісні Володимир Мазур. Саме вони будуть у складі журі та обиратимуть найкращих».

 


Переглядів: 4751
Поширень: 0