Вінницький академічний музично-драматичний театр ім.М.К.Садовського новий, 78-й сезон, відкриє прем\'єрою вистави "Софія". П\'єса режисера-постановника, н.а. України Віталія Селезньова, познайомить глядача з історією життя Софії Потоцької, її душевними переживаннями, досягненнями, коханням і болем розчарування.

Рокова графиня Софія завжди знала собі ціну, і ще у ранньому віці зрозуміла, що володіє особливим даром зваблювання чоловіків. Вона мріяла вирватися з бідноти, одягати найкраще вбрання, танцювати на прийомах, зачаровувати кавалерів. І мрії збулися. Але ціна тому виявилася дуже болючою...

Художній керівник театру Віталій Селезньов давно зацікавився особистістю цієї легендарної жінки й дуже довго виношував задум своєї п\'єси. Писав її півтора року. Перечитав чимало літератури, поїздив історичними місцями, щоб відтворити найцікавіше.

Розповідь у виставі йде від імені Невідомого через картину, колись подаровану йому Софією.

- У красуню він закохався до нестями, - ділиться історією Світлана Фицайло, керівник літературно-драматичної частини театру. - Наша вистава про те, як звичайна полохлива дівчинка стала знаменитою Софією Потоцькою, з великим гонором, бажанням бути не тільки вродливою, а й багатою. "Сходинками" до її жаданої величі стали чоловіки. Вони боготворили її, тішили неймовірними подарунками, але вона врешті кидала їх заради нових кавалерів. На жаль, поки вона йшла до мети, справжнього кохання не зустріла. А коли це сталося - молодий коханий, у якого попереду було усе життя, її просто використав... Тож ніяке багатство не здатне замінити справжнього кохання і щастя. Мабуть, у цьому й одна з ідей вистави.

Спеціально для прем\'єри пошиті нові костюми, взуття, перуки, які не стилізують, а просто ідеально передають епоху, в якій відбувалися події.

Дві наших кравчині не встигали пошити таку велику кількість костюмів, тому довелося звертатися й до інших майстрів по допомогу, - розповідає Світлана Фицайло.

Музику для вистави написав кримський шоумен Максим Шоренков. Саме цьому відомому композитору і піаністу належить авторство експериментальної композиторської техніки гри на інструменті, до якого підв\'язані спеціальні нитки.

Він прочитав п\'єсу і дуже зацікавився нею, приїхав у Вінницю, - згадує Світлана Володимирівна. - Його музика не просто грає, а наче розмовляє з глядачем, занурюючи його в унікальну атмосферу іншого світу, задає особливу емоційність.

Роль головної героїні у спектаклі виконує артистка Катерина Селезньова. Роль графа - з.а. Анатолій Книшук. Ще одного коханця, коменданта Вітте, зіграє н. а. Валерій Прусс, а Григорія Потьомкіна - з. а. Анатолій Вольський. Ключовими дійовими особами будуть також сестра Софії, Лейла (Ольга Буга-Костюк) і гувернантка (з. а. Таїсія Славінська). Король - Анатолій Єлозов, Юрій Потоцький - Роман Семенов, Невідомий - Олександр Редько. У спектаклі задіяні також артистки Ізабелла Чарторийська, Наталія Шолом. А ще - двоє молодих акторів, випускників театрального відділу училища культури і мистецтв ім. Леонтовича, які прийшли у театр у цьому році. Це - Антон Михайлик і Михайло Крисов.

Прем\'єра вистави - 14 жовтня, о 18.30. Довідки за тел.: 56-20-36, 67-09-07 (з 13.00 до 19.00).


Переглядів: 6944
Поширень: 0