Над своїм першим великим симфонічним твором, народно-фантастичною оперою за однойменною казкою Бориса Грінченка, композитор Микола Леонтович розпочав працювати ще 1919 році. Проте опера залишилася незакінченою через раптову смерть митця, якого убили в січні 1921 року агенти ВНК. У 1977 році, до сторіччя з дня народження Миколи Дмитровича, український композитор Мирослав Скорик закінчив оперу, відредагував та інструментував її, а літератор Д. Бобирь доопрацював лібрето. Того ж року її було поставлено на сцені Київського театру опери та балету імені Т. Г. Шевченка. В рамках Перших асамблей Леонтовича у червні 2008 року опера прозвучала на тій землі, де вона була створена – у Тульчині. Диригував тоді сам Мирослав Скорик, який напередодні також підготував нову редакцію твору спеціально для вінницьких виконавців.

Сюжет опери казково-фантастичний: козак блукаючи літньої ночі по берегу Дніпра напередодні Трійці, у русалчин Великдень, бачить русалок, що гріються під срібними променями місяця. Помітивши чужинця бісові дівчата загадують йому загадки та хочуть затягти хлопця під воду, але наймолодша русалонька рятує його, танучи у променях ранкового сонця. Музика малює казково-фантастичні картини, вкрадливі шерехи ночі, загадково-мінливі від місячного сяйва сцени. Композитор творить дивовижні за красою музичні сцени — хоро-води, танці, ігри русалок. Вони ліричні, грайливі, просвітлено-ніжні. Фантастичний та реальний світи зіштовхуються, але кохання виявляється сильнішим від смерті – це і є провідна думка опери.

Постановка опери «На русалчин Великдень» поєднає два потужні мистецькі колективи: багаторазовий володар Гран-Прі, лауреат міжнародних конкурсів та фестивалів камерний хор «Вінниця» (художній керівник - народний артист України, професор Віталій Газінський) та академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії (керівник та диригент - Айдар Торибаєв). Партію козака виконає тенор Одеського театру опери і балету Валерій Регрут. Партії русалок втілять в життя кращі вокалістки нашого міста Вікторія Павлова, Вікторія Коломієць, Олена Гончар, Світлана Жевачевська, Алла Москаленко.

Невмирущий твір видатного композитора, нашого земляка, автора широковідомих обробок українських народних пісень знову оживе на сцені, в якої візьмут участь Академічний муніципальний камерний хор «Вінниця» та Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії. Диригує концертною постановкою Айдар Торибаєв.

Постановка опери «На русалчин Великдень» стане значною мистецькою подією у житті Вінниці. Виконання опери стане грандіозним завершенням «Хорових асамблей Леонтовича», ініційованих Департаментом культури Вінницької міської ради на честь 135 річчя з Дня народження Миколи Леонтовича.

Довідки за телефоном  66-13--50, 66-06-91



Переглядів: 4249
Поширень: 0