Історична драма, яку більшість пам\'ятає ще за шкільною програмою, сповнена відчайдушних вчинків та сильних пристрастей, у яких сила кохання переплітається з непорозуміннями, а стрімкий розвиток сюжету тримає у напрузі і акторів, і глядачів.

3 жовтня театр Садовського розпочне свій 80-й театральний сезон

Вистава за твором Тараса Шевченка свого часу уже тричі була у репертуарі вінницького театру, останній раз на нашій сцені її ставили у 1992 році. Тепер вона повертається до глядачів оновленою та абсолютно іншою: зі свіжою подачею, енергетикою, оформленням і музикою. Режисер-постановник — н.а. України Віталій Селезньов. У виставі використана музична картина Петра Ніщинського. Музичним оформленням займався Олег Фільварков.

У нинішньої вистави новий акторський склад. Лише роль Стехи, як і 20 років тому, виконує з.а. України Надія Кривцун.

- Подача вистави буде геть іншою, сюжет дуже вдало підсилять сценічні бої, яких раніше не було, і прикрасять вечорниці. Цікаве й ефектне оформлення, над яким працював талановитий львівський художник, Олег Руденко, відомий вінницькій публіці за виставою “Осінь у Вероні”, - розповідає Світлана Фицайло, керівник літературно-драматичної частини театру. - Це ніби проста вистава за сюжетом, та разом з тим, у ній зайнятий майже весь акторський склад.

Постановка сценічних боїв належить н.а. України Володимиру Абазопуло з театру ім. І.Франка, саме він вчив наших акторів битися на шаблях, працював разом з балетмейстром театру Садовського Діаною Калакай.

Дійові особи та виконавці:

Поет — Богдан Костюк; Хома Кичатий, сотник — н.а. Укр. Валерій Прус; Галя, його дочка — Катерина Селезньова, Оксана Луць; Стеха — з.а. Укр. Надія Кривцун, Наталія Білозор; Назар Стодоля — Михайло Крисов, Антон Михайлик; Гнат Карий — з.а.Укр. Анатолій Вольський, Сергій Мазур; хазяйка на вечорницях — н.а. Укр. Лідія Бєлозьорова, з.а. Укр. Надія Кривцун; сліпий кобзар — з.а. Укр. Микола Чуча: свати — з.а. Укр. Анатолій Книшук, Володимир Олефір.

Прем\'єра “Назар Стодоля” відбудеться третього і четвертого жовтня, о 18.30, а також 11 і 23 жовтня.

Крім того, актори уже приступили до репетицій казки “Квітка з чарівної рукавички” (автор - луцький письменник Володимир Лис). Режисер вистави — Григорій Сиротюк, відомий як один із сценаристів передачі “Самый умный”. Минулого сезону він поставив на вінницькій сцені відому п\'єсу Теннессі Вільямса “Трамвай “Бажання”. “Квітку з чарівної рукавички” юна публіка зможе побачити уже у грудні.

На весну запланована ще одна прем\'єра — вистава за твором Ольги Кобилянської “У неділю рано зілля копала”, над якою працює режисер з.а. України Таїсія Славінська.

У майбутніх планах театру — постановка комедії “Міщанин у дворянстві”, над нею працюватиме н.а. України Віталій Селезньов.Переглядів: 10257
Поширень: 0