2 лютого о 16.00 у Вінницькій обласній філармонії прозвучить великий симфонічний кантатно-ораторіальний твір «Українська меса», авторства сучасного львівського композитора Юрія Захожого-Катренко, у виконанні уславленого колективу з більш ніж 40 річною історією – Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик».

Львівська капела «Дударик» завітає до Вінниці

Цей концерт капели «Дударик», що мав відбутись у грудневі пам’ятні дні Леонтовича, було перенесено. Квитки, куплені на сайті www.bileti.vn.ua та в обласній філармонії залишаються дійсні!

Капела «Дударик» була заснована в 1971 році Миколою Кацалом за сприяння Українського Музичного Товариства у Львові. У 1989 році завдяки старанням Миколи Кацала і його співпрацівників було створено першу в Україні хорову школу. Спеціально для неї уряд міста передав приміщення колишнього міського шпиталю Св. Лазаря. Ця школа стала основою чудового розвитку «Дударика». Вже через 6 років після заснування «Дударик» почав отримувати нагороди всесоюзних фестивалів та конкурсів.

Львівська капела «Дударик» завітає до Вінниці

Хор хлопчиків і мужчин зі Львова, згодом народна хорова капела «Дударик», далі Державна хорова капела і врешті Державна академічна хорова капела «Дударик» має тривалу історію міжнародних концертних турне. Під час своїх щорічних подорожей виступала у Литві, Латвії, Білорусії, Росії, Грузії, Молдові, Естонії, Угорщині, Польщі, Словаччині, США і Канаді, Швейцарії, Австрії, Франції, Бельгії та Голландії. У 1983 році капела була нагороджена дипломом Президії Верховної Ради України, а в 1989 році капелу нагороджено Премією ім. Тараса Шевченка - найвищою урядовою нагородою в галузі культури. За 40 років концертної діяльності капела дала понад 2500 концертів у найпрестижніших концертних залах України і світу, серед яких Карнегі Хол, собор паризької Богоматері, Ванкувер Ейр Плейс, Варшавська філармонія, Палац Україна, національна опера України, Національна філармонія.

Львівська капела «Дударик» завітає до Вінниці

В репертуарі капели «Дударик» концерти Дмитра Бортнянського, Артема Веделя, Максима Березовського, коляди і щедрівки в обробках українських композиторів – Миколи Лисенка, Миколи Леонтовича, Кирила Стеценка, Олександра Кошиця. «Дударик» також виконував Stabat Mater - Перґолєзі, Carmina Burana - Орфа, Requiem - Моцарта, IX Симфонію - Бетовена, ІІІ Симфонію Kadisz - Бернстайна та безліч ораторіальних полотен.

Львівська капела «Дударик» завітає до Вінниці

У Вінниці з 2008 року проводиться мистецький проект «Хорові асамблеї М. Леонтовича», покликаний відновити інтерес до хорового мистецтва та уславити ім’я нашого геніального земляка, який відіграв велику роль у розвитку української музичної культури. Мета проекту — вшанування пам’яті та популяризація творчої спадщини українського композитора М. Д. Леонтовича, збереження та розвиток вітчизняних співочих традицій, узагальнення та поширення творчого досвіду роботи з дитячими, академічними та народними хоровими колективами.

Приходьте послухати урочисту «Українську месу» у виконанні неперевершеного хорового колективу та отримати справжню духовну насолоду. Чисті голоси капели «Дударик» сповнять вірою та надією серця поціновувачів хорового співу!

Квитки на сайті www.bileti.vn.ua або в касі філармонії. Довідки за телефонами 690-025 та 691-731.Переглядів: 5008
Поширень: 0