Коза-Дереза, Лускунчик, Гидке Каченя, Кіт у чоботях і багато інших казкових персонажів з’їхалися до Вінниці. Вони змагаються за Гран-прі на «Подільській ляльці – 2009». Цей міжнародний фестиваль уже вшосте організовує Вінницький обласний ляльковий театр «Золотий ключик».

Олександр Свиньїн, головний режисер Вінницького лялькового театру:
Одне із завдань фестивалю є, щоб давати поштовх для розвитку нашого мистецтва. І тому мені здається, що ми не йдемо вниз і тупотімо на місці, а рухаємося вперед. Тому що на кожному фестивалі є відкриття.

Ляльковий театр – родинне мистецтво. І на зустріч із казкою обов’язково треба приходити разом із батьками, радять актори.

Йоан Холбан, директор лялькового театру (Румунія):
Этот спектакль кукольный, в нем и куклы, марионетки. В нем, так как речь и о дружбе, о любви... Конечно же, это основная тема не только для детей. Она важна также и для взрослых.

І кожен учасник, відповідно до правил, привіз на фестиваль прем’єрний спектакль. Жанрових обмежень немає. «Подільська лялька» – це ще й унікальна можливість обміну досвідом для театрів.

Михайло Овсянников, головний режисер Дніпропетровського лялькового театру:
Фестивали – это как бы наши творческие лаборатории. То есть на этих фестивалях можно показывать спектакли, которые мы не играем даже для широкого зрителя, а экспериментальные.

Здебільшого на виставах малечі майже не видно. Дитячі п’єси дивляться професіонали. Поважне журі оцінюватиме найліпшу режисуру, сценографію, найкращих ляльок, а також вручить Гран-прі. Загалом номінацій десять, але кожен театр обов’язково дістане за дарунок символічну «Подільську ляльку».


Переглядів: 3576
Поширень: 0