12 листопада в світлиці Вінницького обласного центру народної творчості відбувся авторський вечір Наталі та Андрія Сенченків, на якому було презентовано альбом «Вінницький батальйон».

Участь у презентації альбому взяли директор обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун та представники ромських товариств Вінниччини.

Відкриваючи вечір Тетяна Цвігун зазначила, що у творчих колах Вінниччини Андрій Сенченко відомий як поет, композитор, гітарист, співак. Свою кар’єру розпочав у 1989 році співаком у Вінницькій обласній філармонії. Став переможцем Всеукраїнського фестивалю «Червона рута» у 1991 році. З 1995 по 1997 рік працював у Московському державному музично-драматичному театрі «Ромен» під керівництвом знаменитого Миколи Сліченка. Повернувшись до Вінниці, Андрій Сенченко заснував циганський шоу-театр «Шатро» (1998 р.), на базі якого у 2001 році було створено Вінницький регіональний центр культури та мистецтва циганського народу «Девлеса, ромале!» («З богом, цигани»). В 2002 році з’явився дует Наталі та Андрія Сенченків, який бере участь у всеукраїнських та обласних фестивалях. Нині Наталя – директор циганського колективу «Андо Шатро» та заступник голови товариства. Вона автор багатьох текстів для пісень, які подружжя виконують разом. За авторський альбом козацьких пісень Андрій Сенченко, як отаман міського осередку українського козацтва, нагороджений орденами «Віра», «Честь» і «Слава». Ще у 1992 році у поетичній збірці «Бумеранг» Андрій Сенченко передбачив трагізм нинішніх подій.

Відомий вінницький виконавець Андрій Сенченко презентував альбом «Вінницький батальйон»

«Альбом «Вінницький батальйон» був створений спеціально для хлопців, що мужньо боронять рідну землю на Сході нашої країни. Це лірико-патріотична збірка пісень, що написана в різні періоди мого творчого життя. Патріотичні пісні складені на вірші відомих авторів, з котрими була нагода співпрацювати. Ці пісні покликані підтримати дух наших вояків», - зазначив Андрій Сенченко.

Презентуючи альбом «Вінницький батальйон», автор виявив власну громадянську позицію, своє ставлення до Революції Гідності та боротьби українських патріотів за незалежність України та її територіальну цілісність.

Пісні з альбому «Вінницький батальйон» прозвучали на теренах Донбасу, прославивши мужність та відвагу захисників України, зокрема вінничан.

Учасники заходу мали змогу відкрити для себе твори патріотичної тематики Андрія та Наталі Сенченків, які відповідають викликам часу.Переглядів: 3134
Поширень: 0