Тарілки як сувенір. Свою персональну виставку відкрив майстер гончарного мистецтва Володимир Слубський. В експозиції 59 розписаних обрядових мисок - і жодного повтору. Виставку розміщено у світлиці обласного центру народної творчості. З її експонатами можна ознайомитись до 30 вересня.

«Можливо, у глядачів виникне питання – чому після «трипільської тематики» такий різкий поворот до розмальованих мисок подільської старовини?», - запитує майстер. І сам пояснює: «При відвідуванні Андріївського узвозу мене зачарували косівські розписні вироби. Поступово знайшов інформацію про розписні подільські миски. Згодом Володимир Титаренко, з допомогою своїх однодумців, випустив книгу «Миски Поділля», яка також стала моїм підручником. Зрозуміло, що косівські розписні вироби відрізняються від подільських, але їх об’єднує обрядовість».

До кінця вересня вінничани можуть ознайомитись із виставкою гончарного мистецтва

Митець впевнений, що саме тепер знання минулого це – жива, цілюща вода. «Хочеться працювати над нашими багатовіковими традиціями, навіть якщо вони будуть просто виконувати функцію прикраси чи сувеніру» - переконливо говорить Володимир Слубський.

До кінця вересня вінничани можуть відвідати виставку гончарного мистецтва

Для інформації:

Слубський Володимир Тихонович народився 1 липня 1955 року в с.Довжок Ямпільського району. Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України з 2005 року. Гончарним мистецтвом займається з юності, хоча в роду митця гончарів не було. Володимиру самостійно вдалося вивчити властивості місцевої глини і, наполегливо працюючи досягти майстерності.  Володимир Слубський є активним учасником обласних і всеукраїнських виставок та пленерів гончарів. З 1986 року бере участь у всеукраїнських пленерах каменотесів «Подільський оберіг» (с.Буша Ямпільльського району). Всього в творчому доробку майстра нараховується більше 2000 виробів. А нині він презентує свою творчість вже на четвертій персональній виставці.Переглядів: 3774
Поширень: 0