Роботи наших режисерів представлятимуться у трьох містах регіону: Вінниці, Немирові та Гайсині.

Вінниччинна готова стати Меккою українського кіноПеред відкриттям кінофестивалю в облдержадміністрації організатори заходу - голова облдержадміністрації Олександр Домбровський, директор «Української кінофундації» Андрій Халпахчі, Президент і голова Ради диреторів компанії «Nemiroff» Олександр Глусь, директор благодійного фонду «Україна 3000» Олександр Максимчук та народна артистка України Лариса Кадочникова, провели прес-конференцію, під час якої розповіли про особливості проведення цього заходу та враження організаторів від прийому на Вінниччині.

За словами директора «Української кінофундації» Андрія Халпахчі, ми сьогодні маємо зрозуміти як бачать українське кіно в Україні, як воно існує, і за рахунок чиєї важкої роботи створюються кінострічки, які здобувають світове визнання на міжнародних кінофестивалях.

«Наше завдання створити атмосферу зацікавленості до українського кіно. На Вінниччині ми знайшли необхідну підтримку і від обласної влади і від мецената компанії «Nemiroff». Це одна з основних причин, чому ми проводимо наш захід у Вінницькій області – де ще ми знайдемо такого губернатора та солідного мецената» - зауважив Андрій Халпахчі.

За словами голови облдержадміністрації Олександра Домбровського основне завдання фестивалю українського фільмів на Вінниччині – популяризація та просування вітчизняного кіно.
«Ми вважаємо, що кіномистецтво – це дзеркало душі нації. Саме екранізація ситуацій, персонажів, образів дає можливість зі сторони подивитись на те, що відбувається, оцінити не тільки роботу режисера, але і дух народу, обставини, які його створюють. Сьогодні ми даємо можливість усім вінничанам безкоштовно подивитись українські кінострічки і не просто оцінити талант та уміння своїх співвітчизників, але й подивитись зі сторони на щедру душу нашого народу, відображену у цих стрічках» - зазначив Олександр Домбровський.
За його словами держава повинна мати свій патріотичний, об’єктивний, досконалий та гордий кінематограф.
Голова облдержадміністрації відмітив, що Вінниччина має значний досвід проведення подібних заходів, і є чудовим місцем для того, щоб подібні кінофестивалі стали традиційними. «У цьому році вінничани могли ознайомитися з кращими стрічками європейського кінематографу. У квітні в області проходив фестиваль польского кіно, де фільми презентували метри кіноіндустрії. На початку осені вінничани могли ознайомитися зі стрічками французьких та німецьких кінорежисерів. Тож сподіваюся, що проведення кінофестивалю «Дні українського кіно» стане традицією для Вінниччини, і згодом ми будемо приймати і другий, і третій фестивалі. У кінофундації є чудовий фестиваль, але немає курорту на зразок Канн, а у нас є два курорти, є серйозний проект «Артполе», є потужний меценат компанія «Nemiroff», прагнення обласної влади просувати українські фільми, прагнення вінничан – через кінематограф приєднатися до світової культури. Тож Вінницька область готова стати українськими Каннами, Меккою вітчизняного кіно» - підкреслив Олександр Домбровський.
Також голова облдержадміністрації наголосив на готовності влади прийняти в області наступний кінофестиваль «Молодість».

Всі учасники прес-конференції відзначили велику роль компанії «Nemiroff», як значного мецената у просуванні українського кінематографа. Компанія «Nemiroff» має великий досвід реалізації соціальних проектів.

Один із найзначніших проектів компанії – соціальна програма «Українське кіно у світі», яка реалізується спільно з Українською кінофундацією. Ця програма почала діяти у 2008 році й за цей час на найбільш знакових кінофорумах та кіноринках представлено близько 20 повно- та короткометражних робіт українських режисерів.
«Українське кіно уже побачили та оцінили кіноексперти та глядачі Берлінського, Канського та Міжнародного Московського кінофестивалів. Наш кінематограф був представлений фестивалями в Германії, Польщі, Росії, Франції. Фестиваль на Вінниччині – перший крок партнерів до глибокого, комплексного знайомства українців із роботами режисерів-співвітчизників. Кращі роботи українського кінематографу, як класичні, так і сучасні будуть представлені українським глядачам», - заявив президент і голова Ради директорів компанії «Nemiroff» Олександр Глусь.

Зі своєю сторони Голова Правління Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» Олександр Максимчук зазначив, що за роки співпраці «Українська кінофундація» та компанія «Nemiroff» зробили дуже багато задля популяризації українського кіно в світі.
«Досягнення вітчизняного кіномистецтва презентовані на авторитетних світових кінофестивалях і кінофорумах, фестивалі Днів українського кіно пройшли в десятках міст Європи. Але все частіше нам ставлять запитання: «Коли ж, нарешті, Дні українського кіно пройдуть в Україні?» Я дуже радий, що такі запитання лунають – адже це говорить про те, що в українського глядача зростає інтерес до вітчизняного кіно. Ми із радістю сприйняли такий інтерес, і сьогодні відкриваємо перший в Україні фестиваль українського кіно» - відмітив О.Максимчук.
Сподівання на те, що фестиваль стане для Вінниччини традиційним висловила і народна артистка України Лариса Кадочникова.

У кожному місті перед показами пройдуть творчі вечори з режисерами і акторами фільмів – в Вінниці – 3 грудня, в Немирові – 4 грудня, в Гайсині – 5 грудня. Цей проект є соціальним – всі охочі можуть познайомитись з класикою та сучасними фільмами українського кінематографу. Вхід на показ фільмів вільний – запрошення будуть доступні в касах кінотеатрів.

Для довідки:
«Nemiroff Холдинг» — соціально відповідальна компанія, яка надає особливого значення реалізації соціальних та благодійних програм та виступає організатором і спонсором проектів міжнародного рівня в областях спорту, культури, моди тощо.
Спільно з Українською кінофундацією компанія Nemiroff реалізує соціальну програму «Українське кіно у світі». Серед проектів, реалізовані в рамках програми: участь українського кіно в провідних світових кінофорумах (Канський кінофестиваль, Berlinale, Московський міжнародний кінофестиваль); проведення фестивалів українських фільмів в Польщі, в Парижі, Німеччині, тощо.
Українська кінофундація - створена під егідою Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» у жовтні 2007 року. Її основне завдання – ознайомлення закордонних кінопрофесіоналів та публіки з класичними та найновішими українськими фільмами, популяризація українського кіно в світі. Головні цілі діяльності Української кінофундації – формування іміджу країни за кордоном, покращення конкурентної здатності українського кіно на світовому ринку, полегшення доступу українським кінопрофесіоналам до міжнародного ринку, сприяння відкриттю нових ринків для українських фільмів, збільшення дистрибуційних можливостей для українських фільмів, накопичення та поширювання власного досвіду.


Переглядів: 3011
Поширень: 0