Сьогодні, 28 квітня у фойє обласної державної адміністрації відбулося відкриття Великодньої виставки.

На виставці представлені різноманітні писанки, дряпанки, мальованки, ткацькі вироби та твори живопису на Великодню тематику, в тому числі й зразки іконопису, а також твори народного малярства й різьби по дереву.

Майстрині народного писанкарства Тетяна Петрівна Пірус та Марина Олександрівна Верхова познайомили присутніх з практичною частиною написання писанок.

У приміщенні облдержадміністрації відкрилася Великодня виставка

«Подільська писанка вирізняється з поміж інших своєю архаїчністю, сакральністю, символізмом. Тут ми можемо спостерігати символіку землі, чотирьох сторін світу, життя, сонячної енергії, безконечності», – зазначила автор книг «Писанка Поділля» та «Великодня писанка» Марина Верхова.

Варто відзначити, що Вінницька область є однією з перших областей України, де став відроджуватись, розвиватись і популяризуватись найдревніший, унікальний і малодосліджений вид народного мистецтва як писанкарство.

Відвідати Великодню виставку й поринути у святкову атмосферу напередодні свята Пасхи мають змогу всі бажаючі вінничани та гості міста.Переглядів: 2300
Поширень: 0