Християни відзначають Різдво, не лише віддаючи данину традиціям народних вірувань та театралізованих обрядових дійств, а й свято вірячи, що з народженням Ісуса в їхні оселі прийде нова радість, добробут і злагода.

Тож не дивно, що в ці дні людей переповнює почуття доброти і злагоди та бажання побачити яскраву феєрію свята. Саме на питаннях належної підготовки і проведення фінального етапу обласного фестивалю народного мистецтва «Різдвяне диво», який 13 січня підводитиме свої підсумки акцентували свою увагу учасники засідання оргкомітету під головуванням заступника голови облдержадміністрації Любові Спірідонової.

Обласний фестиваль народного мистецтва «Різдвяне диво» проводиться на Вінниччині вперше, з метою підтримки і розвитку української національної культури засобами народного мистецтва, пропаганди фольклорних скарбів і культурних набутків української нації та відродження одного з найсокровенніших свят річного релігійно-народного календаря в Україні, яким споконвіку вважається Різдво Христове.

Тож 13 січня під час заключних аккордів фестивалю варто очікувати на феєричну святкову програму «З Різдвом Христовим!» На Театральній площі о 12 годині дня її відкриватимуть Калинівський РБК та гурти колядників-щедрівників з усіх районів області.

«Адже з давніх-давен на Україні колядники - чоловіки, молодь, діти - заходили на подвір\'я кожної хати, вітали та славили господарів, бажали їм здоров\'я, щастя, щедрого врожаю, достатку. Чутливі до життя колядки, увібрали в себе надію і віру в допомогу Спасителя. Вважалося, що колядники приносять щастя в дім, тому їх із радістю запрошували до хати, щедро пригощали святковою їжею» - зазначила заступник голови облдержадміністрації.

А вже о 13 годині розпочнеться концертна програма в залі обласної філармонії «Плеяда». Там же у фойє 1-го і 2-го поверхів проходитиме виставка народного мистецтва «Різдвяне диво». Там, за словами Любові Спірідонової, шанувальники традицій матимуть можливість поспілкуватися з майстрами, помилуватися їхніми дивовижними виробами та різдвяними композиціями – дідухами, «павуками», власноруч виготовленими прикрасами з природних матеріалів (соломи, очерету, дерева, тіста, фруктів, горіхів) тощо.А господині з кожного району частуватимуть дорогих гостей щедрою кутею та духмяною різдвяною випічкою.

Щодо самої концертної програми, учасники засідання оргкомітету відмітили, що ключовими стануть виступи співочих та обрядових гуртів районів з виконанням творів новорічно-різдвяного циклу.
По завершенню обласного фестивалю народної творчості «Різдвяне диво» всі учасники фестивалю відзначатимуться дипломами управління культури і туризму облдержадміністрації та пам’ятними сувенірами. Зокрема, передбачені дипломи в номінації «Краща Різдвяна зірка», «Краща Різдвяна програма»; «Краща Різдвяна композиція» «Краще представлення куті і випічки» тощо.


Переглядів: 3221
Поширень: 0