Найбільший в світі інтерактивний Манхеттенський фестиваль короткометражних фільмів щорічно збирає заявки від режисерів всього світу і у вересні представляє чергову добірку з 10-ти фіналістів. Переможців визначає численна міжнародна аудиторія протягом одного тижня, а значить кожний вінничанин також отримує можливість оцінити побачене та порівняти потім свою думку, з думкою усього світу кіноманів. За традицією, в Україні Манхеттенський міжнародний кінофестиваль короткометражних фільмів представляє компанія «Артхаус Трафік».

У 2016 році українці вже у 10-й раз зможуть приєднатися до вибору кращої короткометражки року. Фестиваль триватиме з 22 вересня по 2 жовтня у Києві, Вінниці, Дніпрі, Житомирі, Запоріжжі, Кривому Розі, Луцьку, Львові, Маріуполі, Одесі, Сумах, Харкові та інших містах. У вінницькому кінотеатрі «Родина» дивіться кращі короткометражки з 23 по 29 вересня. Фільми демонструватимуться в українській озвуч ці, тривалість збірки – 136 хвилин, початок щовечора о 20.00.

У п’ятницю, в Вінниці, як і у 300 містах світу, починається Манхеттенський фестиваль короткометражокУ п’ятницю, в Вінниці, як і у 300 містах світу, починається Манхеттенський фестиваль короткометражок

А взагалі цієї осені щорічний Манхеттенський фестиваль короткометражних фільмів відбувається вдев’ятнадцяте – і об'єднає 100 000 поціновувачів короткого метра на показах у 250 містах. Організатори фестивалю нагадують, що стати членом міжнародного журі і взяти участь у виборі найкращої короткометражки року може будь-хто – достатньо заповнити бюлетень для голосування після сеансу.

Минулого року у десятку фіналістів увійшли по дві картини з Німеччини та Франції, фільми зі США, з Туреччини, Чилі, а також ко-продукції Швейцарії та Німеччини, Фінляндії та Данії, Косова і Великобританії. Найкращою короткометражкою року, за результатами всесвітнього глядацького голосування, став фільм «До зустрічі!» – зворушлива історія прихильності, котра щойно зародилася між двома пенсіонерами, від Бенджаміна Вольффа (Німеччина). Хорст Вестфаль, який зіграв головну роль, удостоївся звання Найкращого актора. Володарем Срібної медалі стала заснована на реальних подіях драма про конфлікт у Косово – «Шок» режисера Хайме Донахью. Бронзова медаль фестивалю минулоріч дісталася анімаційній «Ведмежій історії» (Bear Story), ніжній та сумній картині про іграшкове ведмежа від Габріеля Осоріо з Чилі. Пізніше цей анімаційний фільм отримав премію «Оскар» за кращу короткометражну стрічку.

У п’ятницю, в Вінниці, як і у 300 містах світу, починається Манхеттенський фестиваль короткометражок

Серед фіналістів цього року – австралійська анімація «Я – олівець», створена після трагедії з розстрілом редакції Charlie Hebdo і присвячена свободі творчості, а також французький фільм «Горила» про Голлівуд 50-х років, де герой-актор, що грає мавпу у пригодницьких фільмах, мріє звернути на себе увагу головної актриси.

Кадри з фільмів "Горила" та "Я- олівець"Кадри з фільмів "Горила" та "Я- олівець"

Кадри з фільмів "Горила" та "Я- олівець"

Кадри з фільмів "Зломлені" та "Карусель"Кадри з фільмів "Зломлені" та "Карусель"

Кадри з фільмів "Зломлені" та "Карусель"

 Кадри з фільмів "Остання подорож загадкового Пола В.Р." та "Тримайся" Кадри з фільмів "Остання подорож загадкового Пола В.Р." та "Тримайся"

Кадри з фільмів "Остання подорож загадкового Пола В.Р." та "Тримайся"

Нідерланди у програмі фестивалю представляє хвилююча замальовка «Тримайся» – інсайдерський погляд на роботу оркестру, де молода й талановита віолончелістка починає боятися виступів після того, як на сцені у неї рветься струна. Стрічка з Франції «Остання подорож загадкового Пола В.Р.» замахується на тему кінця світу: нашій планеті загрожує астрономічна аномалія, а відомий астронавт, на якого покладено рятувальну місію, таємничим чином зникає в останній момент.

Кадри з фільмів "Тунель" та "Понаднормові"Кадри з фільмів "Тунель" та "Понаднормові"

Кадри з фільмів "Тунель" та "Понаднормові"

Кадри з фільмів "Бравіст" та "Еллу підвищили?"Кадри з фільмів "Бравіст" та "Еллу підвищили?"

Кадри з фільмів "Бравіст" та "Еллу підвищили?"

Німецький фільм «Зломлені» розповідає про жіночу в'язницю Хохенек. Окрім того, у програмі представлені картини «Тунель» (Норвегія), «Карусель» (Великобританія), «Понаднормові» (Австралія), «Бравіст» (Росія) та «Еллу підвищили?» (США). Прем'єри більшості фільмів-фіналістів відбулися на престижних світових кінофестивалях – у Берліні, Торонто, Трайбеці та інших.Переглядів: 2124
Поширень: 0