Виставка, що відкриється 14 березня о 17.00, носитиме назву «У вимірі духовної краси» та складатиметься з вибраних творів художниці у стилях батик, колаж та аплікація. Експозиція робіт Людмили Бондар у стінах галереї триватиме до 26 березня.

Персональні виставки Людмили Бондар з успіхом проходили у більшості виставкових зал міста, а також у рідній художній школі, де художниця викладає вже багато років поспіль. Свій творчий шлях Людмила Бондар також починала із Вінницької художньої школи. А після її закінчення за спеціальністю «художнє оформлення» навчалась у міжшкільному навчально-виробничому комбінаті, Одеському художньому училищі ім. Грекова та Львівській академії мистецтв, де вчилася на відділі «художній текстиль». У творчому доробку Бондар нараховується понад 600 робіт. Вона є постійним учасником всеукраїнських, міжрегіональних, обласних та міських художніх виставок. Її роботи станкового живопису зберігаються у музейних та приватних колекціях України, США, Англії, Австралії та Франції.

Відома вінницька мисткиня Людмила Бондар запрошує на відкриття своєї виставки

Авторські техніки Людмили Бондар – тема для окремої розмови, гідної наукового дослідження. Ця частина творчого здобутку художниці – наочна демонстрація високого рівня художньої культури, вишуканого смаку та несподівано-оригінальних рішень. Щодо оригінальності… Ось, наприклад, мало хто знає, що такі образи, як «Спас», «Богородиця», «Ілля Пророк» несуть в собі потужній енергетичний імпульс, який закладено, як не дивно, на суто матеріальному рівні. Вони створені у техніці вільного розпису на полотні, але ж на якому! На тканині, подарованій жінкою, яка зробила її повністю власноруч – від вирощування сировини і до готового тканого виробу. Рукотворний образ на рукотворній основі (!) – це явище, що підіймає твір над буденністю, перетворює його на потужний знаковий артефакт. А його автор, який володіє такими інструментами, постає, як справжній творець духовної легенди… Перше враження від робіт художниці – замилування, захоплення. І тільки згодом, коли підходиш ближче – здивування: «Невже це зроблено жіночими руками?!» Ось так і мають жити для людей справжні мистецькі твори – вражати, насамперед, своєю Гармонією та Красою.

Відома вінницька мисткиня Людмила Бондар запрошує на відкриття своєї виставки

Сакральне мистецтво, як культурне явище, дійсно природньо близьке Людмилі Бондар, але в першу чергу, своїми естетичними якостями –шляхетністю кольору, досконалістю композиційних схем, глибоко продуманим лаконізмом змісту. Вона занурилася у тему ще під час навчання у Львові, знайомилася з мистецтвом сакральних тканин у запасниках Києво-Печерської лаври і переконувалася, що матеріальні декоративні витвори органічно відповідають її власній духовно-естетичній концепції мистецького бачення. Відтоді, віками напрацьовані традиції давніх майстринь провідною мелодією лунають у будь-якому творі художниці. А їхній технічний спектр є доволі широким – акварель, батик, колаж, вишивка, викладення шнуром, вільний розпис, аплікація, а також різноманітні авторські комбінації вищезазначених прийомів.Переглядів: 1975
Поширень: 0