28 квітня о 15.00 у концертному залі Вінницького училища культури і мистецтв імені М. Д. Леонтовича відбудеться концерт камерного хору «Київ». Цей знаний колектив відвідає наше місто в рамках свого всеукраїнського турне. Вхід на концерт вільний.

Муніципальний камерний хор «Київ» — провідний хоровий колектив України, заснований у грудні 1990 року Миколою Гобдичем. Артисти хору – професійні співаки, випускники консерваторій та музичних закладів України. У програмах хору – національна та зарубіжна музика середньовіччя, ренесансу, бароко, класицизму, романтизму та сучасності. Колектив, на чолі з беззмінним керівником, брав участь у багатьох фестивалях, співав у престижних залах світу, відзначений нагородами на численних конкурсах. Загалом «Київ» провів понад півтори тисячі концертів на сценах 21 країни світу.

Камерний хор «Київ» везе до Вінниці унікальну хораторію та прагне повторити успіх капели Кошиця

Метою цього турне, в рамках якого хор відвідає 12 міст України, є вшанування сторіччя Місії Української Республіканської Капели під орудою Олександра Кошиця. Хор «Київ» везе унікальну програму з творів тисячолітньої традиції у першому відділенні і спеціально створеного твору українським композиторкою Ганною Гаврилець (що базується на фольклорних записах Кошиця) для другої частини концерту.

Ще одна велика мета – зібрати капелу «Україна», яка складатиметься з чотирьох професійних українських зорів у кількості ста співаків. Планується, що ця капела здійснить гастрольний тур слідами Кошиця, Україною та світом, задля демонстрації невичерпного багатства українського хорового мистецтва.

Камерний хор «Київ» везе до Вінниці унікальну хораторію та прагне повторити успіх капели Кошиця

Унікальність нашої культури продемонструють у першому відділенні великодні піснеспіви. Духовна музика України наочно свідчить про європейськість нашого народу, адже головні епохи європейської культури знайшли тут оригінальне й неповторне втілення. Далі – Середньовічна монодія має своїм відповідником європейський григоріанський хорал; Партесний концерт Миколи Дилецького резонує з венеційською багатохорністю та німецьким бароковим багатоголоссям; твори Артемія Веделя та Максима Березовського співвідносяться з класицистичними композиціями західноєвропейських творців, а духовні опуси сучасних українських авторів — Валентина Сильвестрова та Віктора Степурка — по праву входять до золотого фонду сучасної світової хорової музики, постійно звучать на міжнародних хорових конкурсах та фестивалях.

Камерний хор «Київ» везе до Вінниці унікальну хораторію та прагне повторити успіх капели Кошиця

Другий відділ — це хораторія «Та віють вітри...», створена спеціально для вшанування Місії Української Республіканської Капели під орудою Олександра Кошиця відомою сучасною українською композиторкою, лауреатом Національної премії ім. Т. Г. Шевченка Ганною Гаврилець. Аранжування партії ударних інструментів (унікальних – таких, що звучали саме у руках козаків – шабля, коса, тулумбаси) здійснено керівником ансамблю «Аре Нова», солістом Національного ансамблю «Київська камерата» Георгієм Черненком. За основу хорових картин взято історичні пісні, записані О. Кошицем у різних регіонах України та на Кубані. Серед них – і найпопулярніші, відомі кожному українцеві, у якій частині світу він би не жив («Ой на горі та женці жнуть», «Ой горе чайці»), і менш відомі широкому загалу («Ходить турчин по риночку», «Їхав козак з України»). За словами Кошиця, «фактично це є співана історія нашого народу». Глядачі побачать та почують унікальне сценічне хорове дійство, що поєднує минуле з сучасністю, архаїку та модерн, вражаючі візуальні ефекти й неперевершену хорову майстерність. Цей видовищний хоровий театр поставив відомий український режисер, генеральний директор – художній керівник Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької Василь Вовкун.

Не пропустіть можливості почути і побачити виступ одного з найтитулованіших колективів України!Переглядів: 3508
Поширень: 0