Він об’єднав художників із Вінницької, Київської, Волинської, Закарпатської, Львівської, Харківської, Одеської областей, які на території стародавнього Скіфського городища, що поблизу Немирова створювали мистецькі об’єкти.

фестиваль ленд-арту «Аплікація духу»

Відкрився фестиваль 12 лютого у торгівельно-розважальному комплексі «Магіцентр», де були презентовані фотороботи об’єктів минулих років, зроблені з вертольоту. Відкрив фестиваль автор та координатор проекту, художник Олександр Никитюк представленням учасників проекту. Серед них - викладач Краківської академії образотворчого мистецтва Іоанна Зєманек, фіналіст конкурсу Пінчук арт центру, львівський митець Мирослав Вайда, куратор міжнародного фестивалю тематичного мистецтва «Весняний вітер», киянка Анна Надуда.

Як повідомила співкоординатор проекту Анна Надуда, нещодавно проект був презентований в рамках фестивалю кінетичного мистецтва у Лондоні. «Аплікація духу» - єдиний у Європі фестиваль, який проводиться взимку.

фестиваль ленд-арту «Аплікація духу»

З кожним роком популярність фестивалю зростає. Із надісланих 48-ми заявок на участь у фестивалі відібрано лише 20 мистецьких проектів, які втілені на Немирівському городищі. Ще один проект, під назвою «Сходження», створений Іоанною Зєманек, побачив світ у Кракові.

Над шістнадцятьма проектами працювали студенти Вінницького факультету менеджменту та бізнесу Київського університету культури під керівництвом Олександра Котлового. Студенти також були активними волонтерами фестивалю. Це завдяки їм учасники у перервах між роботою мали змогу зігрітися запашним трав’яним чаєм.

фестиваль ленд-арту «Аплікація духу»

Робота над проектами команди досвідчених та починаючих митців тривала протягом двох днів, 13 та 14 лютого. Екстремальні погодні умови 13 лютого, коли працювати приходилось під дощем, не стали на перешкоді, і ще більше згуртували учасників. Нагородою був другий день, під час якого вдалося завершити усі розпочаті об’єкти. Завершення фестивалю 2010 року також було видовищним та незабутнім: усіх учасників чекало вогняне шоу.

Історія Скіфського городища продовжується…

ФОТОРЕПОРТАЖ


Переглядів: 4884
Поширень: 0