24 липня о 13.00 у холі міської ради проходитиме міжнародна виставка дитячих малюнків «Мій край – мій дім». Метою виставки є показати вплив військового конфлікту на Сході України на творчість дітей, очевидцями якого вони стали. Виставка триватиме дів дні – 24 та 25 лютого.

Ідея створення даної виставки виникла у членів об’єднання ГО «Словацько-Український Центр Партнерства» під час гуманітарної місії до міста Маріуполь. Метою виставки є показати вплив військового конфлікту на сході України на творчість дітей, очевидцями якого вони стали. Діти, які залишились там, переважно мають серйозні проблеми зі здоров'ям, чи то фізичним, чи психологічним, але не дивлячись на це, вони намагаються сприймати щось прекрасне і відображати це в своїх малюнках.

Окрім робіт дітей зі Сходу, на виставці можна буде подивитись малюнки маленьких закарпатців та словаків: як кожен з них бачить свій дім саме сьогодні. Як зазначають організатори, ця контрастність вражає, засмучує, втім, організатори вірять, що в основному вона надихатиме кожного з глядачів на краще розуміння та сприйняття слова мир.

Наступного тижня у Вінниці проходитиме виставка малюнків, зроблених дітьми з Донецької та Луганської областей

Ця експозиція виставлялася вже у сусідній Словаччині, зокрема, в Коліновцях та Кромпахах, а восени її побачать ще й пряшівчани. Мер міста Кромпахи, Івета Рушінова, сказала про ініціативу наступне: «Це дуже сильна виставка, і малюнки дітей зі сходу України викликають сильні емоції. Ми маємо бути раді, що наше покоління не знає що таке війна, що ми не знаємо як це, коли біля нас вибухають бомби і літають кулі. Цей мир необхідно цінувати».

Довідка

Партнери створення виставки: ГО "Закарпатська громада", ГО "Відродження України. Закарпаття", Школа Маурерова 14, Кромпахи, Школа Земанска 2, Кромпахи, БФ «Карітас-Caritas» Мукачівської греко-католицької єпархії, ГО «Закарпаття-Донбас», ГО «Об`єднання переселенців «Спільна справа».Переглядів: 2077
Поширень: 0