Протягом 12 – 26 жовтня 2017 р. у Літературно-меморіальному музеї М.М. Коцюбинського  триватиме групова ​​виставка юних художників, учнів відділення образотворчого мистецтва Вінницької дитячої школи мистецтв «Козацькому роду нема переводу. Ліричний та епічний образ України». Виставку присвячено Дню захисника Вітчизни, Дню українського козацтва та святу  Покрови Пресвятої Богородиці!

Відкриття виставки 12 жовтня о 16:00.

Експозиція виставки «Козацькому роду нема переводу. Ліричний та епічний образ України» складається переважно з творчих робіт учнів підготовчого, першого та другого класів, а також випускників різних років.  Твори наймолодших вихованців школи мистецтв вражають безмежною фантазією, щирістю та безпосередністю, роботи старших учнів виявляють глибоке зацікавлення героїчним минулим нашого народу, його культурно-мистецькими традиціями, демонструють високу  майстерність у володінні різними живописними, графічними та декоративними техніками.

Вінничан запрошують на виставку юних художників "Козацькому роду нема переводу"

До експозиції виставки увійшло понад 50 творів. Це роботи історичної, етнографічної та фольклорної тематики, виконані в техніках акварелі, гуаші, пастелі. Значну частину експозиції складають роботи в техніці витинанки. Цей вишуканий вид українського народного декоративного мистецтва, що має  глибокі й багаті традиції, завжди був популярним на Поділлі.  Сьогодні до техніки витинання і мотивів народних візерунків все частіше звертаються сучасні художники, в тому числі і юні.  Цього літа 18 учнів викладача Світлани Жукової взяли участь у ІІ Всеукраїнському конкурсі витинанки у м. Кривий Ріг і здобули призові місця – диплом ІІ ступеня – Іра Маркова, дипломи ІІІ ступеня – Савелій Літвінов, Костя Цабак та Віка Франкова. На виставці представлені як роботи учасників та переможців конкурсу, так і багатьох інших учнів. Це традиційні та авторські сюжетні та орнаментальні композиції, ажурно або силуетно витяті ножицями, вирізані ножем з білого й кольорового паперу. Загалом, експоновані дитячі твори різні за темами та сюжетами, але об'єднані розкутістю творчого мислення, піднесеним настроєм та яскравими фарбами.

Козацька звитяга, волелюбство і патріотизм притаманні як давнім захисникам українських земель так і теперішньому поколінню, зокрема воїнам, що боронять землі України на Сході. В рамках презентації виставки відбудеться зустріч учнів та викладачів відділення образотворчого мистецтва з учасниками АТО, сучасними носіями найвищих чеснот українського воїнства.Переглядів: 1870
Поширень: 0