6 грудня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся літературно-мистецький вечір «Великий подолянин», присвячений 140-й річниці від дня народження Миколи Дмитровича Леонтовича.

На заході виступили директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Наталя Морозова, завідувач відділу новітньої історії Вінницького обласного краєзнавчого музею Лариса Семенко та кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри музикознавства та інструментальної підготовки ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського Анатолій Завальнюк.

В бібліотеці ім. Тімірязєва відбувся мистецький вечір, присвячений 140-й річниці від дня народження М. Леонтовича

Під час урочистостей звучали найвідоміші твори композитора Миколи Леонтовича у виконанні кращих музичних колективів Вінниччини: Жіночий хор «Соломія» Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу (під керівництвом Назарія Давидовського – автора флешмобу «Щедрик»), народна хорова капела ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського та народний колектив «Чисте джерело».

В бібліотеці ім. Тімірязєва відбувся мистецький вечір, присвячений 140-й річниці від дня народження М. Леонтовича

Також під час заходу відбулася презентація видання Анатолія Завальнюка «Повне зібрання хорової та педагогічної спадщини М.Д. Леонтовича».

«Своє слово я завжди починаю з епіграфа великого композитора Станіслава Люткевича «Хорові твори Леонтовича – це хорові шедеври, а їх автор – геніальний український композитор», і це є, без перебільшення, правда. Секрет творчості Леонтовича полягає у застосуванні поліфонії у всіх обробках його творів . Для людей, які не займаються музикою скажу, що це найвища техніка композитора, якою володіли Бах, Шостакович, Бетховен і багато інших світових композиторів. Саме тому його називають українським Бахом та подільським Шопеном. Але ось Леонтович освоїв цю техніку самотужки,адже він був ненаситним до самоосвіти. Багато людей у всьому світі, використовуючи його партитуру, зберігаючи гармонію і поліфонію, робили аранжування для симфонічного, естрадного та багатоголосого оркестрів. Микола Леонтович був надзвичайно скромною та талановитою людиною. Моє видання складається зі шести розділів про життя, творчість, педагогічну діяльність та характеристику творів світового композитора», - зазначив Анатолій Завальнюк.

В бібліотеці ім. Тімірязєва відбувся мистецький вечір, присвячений 140-й річниці від дня народження М. Леонтовича

Всі присутні поціновувачі діяльності Миколи Леонтовича змогли ознайомитися з його творчістю на книжковій виставці, представленій у приміщенні бібліотеки та підготовленій відділом краєзнавства і відділом мистецтв - «Творець невмирущої пісні» присвяченій до 140-річчя від дня народження Миколи Дмитровича Леонтовича.

В бібліотеці ім. Тімірязєва відбувся мистецький вечір, присвячений 140-й річниці від дня народження М. ЛеонтовичаПереглядів: 1994
Поширень: 0