Вчора у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрили виставку «Сучасне образотворче мистецтво Вінниччини у збірці Вінницького обласного краєзнавчого музею». Це перша з серії виставкових проектів, що присвячені сторіччю музею, яке він відзначатиме у травні цього року. З нагоди ювілею заплановано серію виставкових проектів «Раритети Вінницького обласного краєзнавчого музею». Пізніше презентують сакральне та народне мистецтво з фондів.

Збірка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва започаткована у музеї із дня його заснування. До 1987 року тут існував окремий художній відділ, але тоді більша частина його надбань була передана новоствореному обласному художньому музею.

Раритети Вінницького краєзнавчого – сучасне образотворче мистецтво

З тих пір зали краєзнавчого не раз приймали непересічні мистецькі події, запрошували художників до своїх проектів, отримували предмети мистецтва у подарунок. Таким чином, зараз колекція нараховує близько тисячі експонатів з живопису, скульптури, графіки, художньої фотографії, тощо. І колекція ця на диво різноманітна.

Раритети Вінницького краєзнавчого – сучасне образотворче мистецтво

На виставці представлено 50 творів мистецтва, авторства таких відомих і знаних, у Вінниці та за її межами, митців, як Іван Горобчук, Михайло Бабій, Геннадій Солдатов, Михайло Чорний, Борис Карафьолов, Юрій Клементьєв, Володимир Козюк, Олександр Нікітюк, Микола Сорока, Федір Панчук, Світлана Тілець та багато інших. Скульптура представлена творами Володимира Смаровоза, виробами з порцеляни Владислава Щербини, «архаїчною» керамікою Володимира Овраха. Текстильні роботи авторства Людмили Бондар і Ірини Шостак-Орлової.

Раритети Вінницького краєзнавчого – сучасне образотворче мистецтво

Більшість картин відсилають до цікавих історичних постатей та моментів історії Вінницького краю, за ними можна прослідковувати історичні моменти, більше дізнатись про відомі постаті нашого краю.

Раритети Вінницького краєзнавчого – сучасне образотворче мистецтво

Окремо від інших розташовані вибрані роботи з недавніх історико-мистецьких проектів, створених музейниками у співпраці з Вінницькою обласною організацією Національної спілки художників України. Тут є твори на історичну тематику авторства Віктора Абрамова, Леонтія Гринюка, Крістіни Жілінскайте, Олександра Назаренко, Володимира Овраха, Олександра Рожкова та інших.

Раритети Вінницького краєзнавчого – сучасне образотворче мистецтво

Художники, що постійно співпрацюють з Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм, завітали на відкриття цієї виставки. Експозиція триватиме до 11 березня.

Раритети Вінницького краєзнавчого – сучасне образотворче мистецтвоПереглядів: 2552
Поширень: 0