Три дні, з 17 по 19 вересня, під патронатом міського голови Володимира Гройсмана у Вінниці вперше відбудеться Міжнародний фестиваль афганської та військово-патріотичної пісні. Його гостями стануть музичні колективи та автори-виконавці пісень на афганську тематику з Одеси, Запоріжжя, Миколаєва, Тернополя та інших міст України. Також до Вінниці приїдуть гурти із Білорусії, Молдови та Придністров\'я. Крім того, на запрошення міської влади, для вінничан знову виступить легендарний гурт «Голубые береты».

17 вересня, у день з\'їзду учасників, аматорські гурти матимуть змогу презентувати себе у сквері Козицького та на площі Театральній. Сама конкурсна програма наступного дня о 15:00 у кіноконцертній залі «Райдуга». Переможці пісенного конкурсу отримують грошові премії. Також кращих серед кращих будуть визначати  «Приз глядацьких симпатій», «Інновація в авторській пісні» та «Кращий автор».

Фінальний день фестивалю, який розпочнеться о 16:00 19 вересня, буде розділено на дві частини. У першій - відбудеться гала-концерт та нагородження переможців. У другій - для вінничан співатиме російський ансамбль військово-десантних військ «Голубые береты», який відвідає Вінницю вже вдруге за цей рік (15 лютого на День виведення радянських військ з території Республіки Афганістан учасники ансамблю виступали у Вінниці у міському палаці мистецтв «Зоря» на запрошення міського голови).

Заступник міського голови Микола Гунько повідомив, що проведення такого дійства у Вінниці допоможе молодим хлопцям, які вирушатимуть на строкову службу до армії, сформувати дух патріотизму. «Я вважаю, що цей фестиваль буде також цікавим для усіх вінничан, - говорить Микола Гунько. - Це гарна нагода відновити вінницький колектив афганської пісні, який свого часу був досить талановитим та відомим. Це також можливість зібратися усім учасникам бойових дій не лише на території Афгану, а й інших країн та поспілкуватися. Той, хто пройшов через війну, знає ціну життя. І цю ціну вони хочуть показати нашій молоді через свої пісні».

Головний розпорядник фестивалю Сергій Котляревський розповів про ідею створення назви «Дорога надії». «Дуже важко було обрати назву, адже подібні фестивалі проходять регулярно і вже мають свої «брендові» імена, які пов\'язані із військовими подіями, - говорить Сергій Котляревський. - Коли дизайнери розробили емблему фестивалю - гітару, гриф якої підіймається у небо - ми вирішили назвати його саме «Дорога надії». Адже кожен із учасників бойових дій пройшов своєю дорогою та має надію, щоб життя наступних поколінь було мирним та безтурботним».

Голова спілки учасників бойових дій в Афганістані Анатолій Перебитюк повідомив, що на сьогоднішній день підтвердили свою участь у фестивалі більш ніж 20 колективів, які виконують пісні на афганську тематику. «Окрім виконання пісень у програмі фестивалю круглі столи за участю воїнів-інтернаціоналістів з різних країн та міст України, - розповів Анатолій Перебитюк. - Також, аби ознайомити гостей із нашим містом, заплановані екскурсії до визначних місць Вінниці».

Організаторами першого Міжнародного фестивалю афганської та військово-патріотичної пісні «Дорога надії-2010» є Вінницька міська рада та Спілка учасників бойових дій в Афганістані міста Вінниці. Ознайомитись із творчістю колективів, які виконують пісні на афганську тематику та відвідати концерт «Голубых беретов» матимуть змогу усі вінничани без винятку, адже вхід на фестиваль - безкоштовний.


Переглядів: 3678
Поширень: 0