Приурочений до 18-ліття Британської Ради в Україні, Х ювілейний фестиваль Нового британського кіно завітав до Вінниці. Цьогорічна програма обов’язково підніме настрій у похмуру зимову погоду та змусить добряче посміятись, адже усі чотири фільми кінопрограми – дотепні, іронічні та ліричні комедії!

У Вінниці фестиваль триватиме з 9 до 12 грудня в кінотеатрі "Родина".

«Нове британське кіно» – найдавніший кінофестиваль найсвіжіших артхаусних та незалежних британських фільмів в Україні, а також стрічок, що не виходили в широкий прокат в українських кінотеатрах. Започаткований Британською Радою у 2001 році, Фестиваль став найгучнішою та найбільш відвідуваною кіноподією осені в 20 містах України – минулого року покази відвідали понад 10,000 осіб.

Відгуки про цьогорічну фестивальну програму:
«Для гурманов – настоящий пир духа. Особенно "Иллюзионист" волшебного Шоме тронул до глубины души» (Ю.Володарський, журналіст); «Герои, а вместе с ними и зрители неожиданно для себя постигают, насколько сложными и запутанными могут быть отношения между близкими людьми» (С.Васильєв, «Коммерсантъ», про фільм «Скелети»); «Британська комедія у її найкращих проявах» (журнал What’s On).
 

Огляд фільмів Х фестивалю Нового британського кіно

«Скелети», реж. Нік Уітфілд / комедія
«Скелети в шафі» — англійський вираз, який не варто розуміти буквально. А ось герої фільму «Скелети», брати Девіс та Беннет, вирішили позбутися своїх скелетів-секретів та допомогти іншим. У цій нелегкій справі на них очікують чимало сюрпризів — пікантних та несподіваних для самих героїв, але дуже потішних для стороннього глядача. Двоє горе-чаклунів «чистять» чужі шафи, живуть з мамою, маленьким братом та дивною сестрою-підлітком.

Фільм вдало поєднує «відчуття грайливого фантастичного абсурду з підкресленими нотками меланхолічної журби» (Mark Kermode, The Guardian). «…розумний та дивакуватий британський фільм… вартий вашої уваги». (The Observer). Фільм – переможець Единбурзького кінофестивалю – 2010.

«Бугі-Вугі», реж. Данкан Уорд / комедія
«Бугі-Вугі» — комедійний фарс, у якому персонажі пожирають одне одного у тісному світі великих грошей. Розгортаючись на фоні сучасної лондонської та міжнародної мистецької тусовки, стрічка демонструє моральний стан її основних гравців. Арт-дилери, колекціонери, митці та початківці змагаються одне з одним не на життя, а на смерть у світі, де межа між успіхом та крахом є надзвичайно тонкою.

Арт-консультантом фільму є всесвітньо відомий художник Деміен Херст.

«Ілюзіоніст», реж. Сільвен Шоме / анімація
Ілюзіоністи — це вимираючий різновид митців. З того часу як рок і поп-зірки витіснили нашого героя на периферію шоу-бізнесу, а на хліб з маслом заробляти стало дедалі складніше, він змушений погоджуватись на виступи у сумнівних місцях: підозрілих підвальних залах, на приватних вечірках або в дешевих барах чи кафе. В одному з таких Богом забутих місць — сільському пабі на західному узбережжі Шотландії — він зустрічає невинну молоду дівчину на ім’я Еліс. Ця зустріч повністю змінює його життя. Еліс так само, як і решта відвідувачів тієї ночі, в захваті від його магічних трюків. Шоу було організовано на честь святкування електрифікації їхнього віддаленого острова. Але, на відміну від інших, Еліс зачарована нашим героєм і впевнена, що його трюки — це справжня магія.

«П’ять моїх колишніх», реж. Джуліан Кемп / комедія
Наш фестиваль знову і знову повертається до теми молодого невдахи-коханця, якому в край необхідно повернутись у минуле, аби вирватись з магічного кола власних невдач та зрозуміти, чим же він так завинив перед кращою половиною людства. Отже, тридцятирічного британця Данкана кидає чергова дівчина. Розчарувавшись в коханні, він вирішує відвідати своїх п’ятьох колишніх дівчат в Лондоні, Парижі й Мадриді, щоб зрозуміти, чому їх відносини закінчилися фіаско. Можливо, кохання — це поле битви, на якому виживають тільки найсильніші?


Переглядів: 3370
Поширень: 0