На особливому контролі в податківців – процес реєстрації платниками ПДВ податкових накладних, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній складає понад 100 тисяч гривень. Податківці області звертають увагу суб’єктів підприємництва на те, що відсутність факту реєстрації податкової накладної продавцем в Єдиному реєстрі або порушення порядку її заповнення не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту, але не звільняє продавця від нарахування податкових зобов’язань з цього податку. З 1 липня запроваджується реєстрація податкових накладних для платників ПДВ, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладний становить понад 100 тисяч гривень. Про порядок такої реєстрації розповів заступник голови ДПА у Вінницькій області Геннадій Мазур

Геннадію Федоровичу, які податкові накладні потрібно реєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних?

Податковий кодекс передбачає реєстрацію податкових накладних платниками ПДВ – продавцями в Єдиному реєстрі податкових накладних для платників цього податку, у яких сума ПДВ в одній податковій накладній становить: понад 1 мільйон гривень – з 1 січня 2011 року; понад 500 тисяч гривень – з 1 квітня 2011 року; понад 100 тисяч гривень – з 1 липня 2011 року; понад 10 тисяч гривень – з 1 січня 2012 року. Звертаю увагу читачів, що з 1 липня цього року розпочалась реєстрація податкових накладних із сумою ПДВ понад 100 тисяч гривень.

Чи потрібно реєструвати податкові накладні, сума ПДВ в яких, менша 10 тисяч гривень?

Ні, Податковим кодексом передбачено, що податкова накладна, в якій сума податку на додану вартість не перевищує 10 тисяч гривень, не підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних. Однак, якщо це стосується підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, з 1 січня 2012 року підлягають включенню до Єдиного реєстру податкові накладні незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній.

У який термін продавці мають внести накладні до реєстру?

Відповідно внесених змін до Податкового кодексу після 6 серпня 2011 року платники ПДВ мають зареєструвати податкові накладні або розрахунки коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних не пізніше двадцяти календарних днів, наступних за датою їх виписки.

А чи може покупець перевірити, чи дійсно видана йому податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних?

Так, покупець може це зробити. Для цього він повинен скласти запит до податкового органу за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення в електронному вигляді. Органи податкової служби перевіряють відповідні відомості Єдиного реєстру, після чого покупцеві надсилається витяг не пізніше операційного дня, що настає за днем надходження запиту.

Як діяти у разі, якщо податкова накладна „не знайшлась” у Єдиному реєстрі?

Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов\'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов\'язань за відповідний звітний період. Виявлення розбіжностей даних податкової накладної та Єдиного реєстру податкових накладних є підставою для проведення органами державної податкової служби документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг. У той же час, якщо продавець відмовляється надати податкову накладну або порушує порядок її заповнення, реєстрації в Єдиному реєстрі, то покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника. Заява в такому разі буде вважатися підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв\'язку з придбанням таких товарів або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.


Переглядів: 11566
Поширень: 0