За словами начальника управління житлового господарства Миколи Костюка на сьогоднішній день житлове господарство збиткове. В 2007 році витрати ЖЕКів по основній діяльності перевищили доходи на 3 млн. 200 тис. грн. Через відсутність коштів житлово-експлуатаційні організації змушені були скоротити на одну третину кількість обслуговуючого персоналу. Відчувається дефіцит кадрів, особливо зварювальників, слюсарів, а в окремих житлово-експлуатаційних конторах і дворових робочих. В зв\'язку з нестачею коштів щорічно не виконується значний обсяг капітальних робіт, що призводить до старіння будинків, їх морального і фізичного зносу. Значні суми заборгували ЖЕКи комунальним організаціям за вивіз побутового сміття, електроенергію, обслуговування ліфтів.

Попри значні фінансові труднощі житлові підприємства продовжують забезпечувати першочергові потреби населення по обслуговуванню і утриманню житлового фонду. В 2007 році ЖЕКи виконали поточний ремонт будинків на 3,7 млн. грн., що в 3,3 рази більше ніж в 2006 р. Протягом минулого року було відремонтовано 1025 під`їздів будинків. Раніше такий обсяг робіт виконувався за 5-6 років.

Міська рада та її виконавчий комітет щорічно вишукують і збільшують обсяги капітальних вкладень в розвиток сфери житлового господарства, проведенню капітального ремонту основних конструктивних елементів будинків. Так, якщо в 2005 році на це було виділено з місцевого бюджету 4,3 млн. грн., в 2006 році - 5,4 млн. грн., то в 2007 році - 7,2 млн. грн., і на 2008 рік заплановано виділити 9,2 млн. грн.. Для потреб житлового господарства в 2007 р. було закуплено 10 одиниць нової техніки на 1 млн. 250 тис. грн. Однак, як показують планові огляди технічного стану житлових будинків, житловий фонд міста потребує капітальних вкладень в розмірі 59 млн. грн.

Приділяється значна увага створенню об`єднань співвласників багатоквартирних будинків, які самостійно будуть вирішувати питання управління та утримання житлових комплексів. Станом на 1 січня 2008 року в місті створено і функціонує 87 таких об\'єднань.

Мешканці деяких багатоквартирних будинків не згодні з нарахуваннями за квартплату, оскільки, на їх думку, ЖЕКи не надають тих послуг, за які сплачують жителі. Одним з учасників громадських слухань було висунуто пропозицію створити у багатоквартирних будинках будинкові комітети, які б постійно контактували із керівництвом ЖЕКів для вирішення усіх питань, які цікавлять мешканців. Вінницький міський голова Володимир Гройсман підтримав цю ідею: «В будинках повинна бути ініціатива мешканців, яка буде контролювати роботу житлово-комунальних контор».

Через тиждень громадські слухання відбудуться повторно, за цей час ЖЕКи повинні провести розрахунок переліку обов\'язкових послуг. «З 1 січня 2009 року ми будемо вводити нарахування по квартплаті на кожний будинок окремо. Прийняття тарифів повинно бути економічно обґрунтованим, а отримувані від ЖЕКів послуги якісними», - каже міський голова.


Переглядів: 3004
Поширень: 0