Перший заступник директора Вінницького обласного центру зайнятості Світлана Аляб’єва

Протягом дев’яти місяців поточного року база даних обласної служби зайнятості налічувала 33,9 тисяч вакансій, з яких 82% були укомплектовані. На обліку в центрах зайнятості області в січні-вересні перебувало 63,6 тисяч незайнятих громадян. Статус безробітного мали 53,1 тисяч осіб, з яких 46,9 тисяч громадян одержали допомогу із безробіття. Середній розмір її підвищився з 814 до 919 грн. За словами С.Аляб’євої чисельність громадян, працевлаштованих за направленнями державної служби зайнятості становила 28,1 тисяч осіб. Завдяки наданню дотацій роботодавцям отримали роботу 2150 безробітних громадян, а за рахунок виплати одноразової допомоги із безробіття для організації підприємницької діяльності започаткували власну справу 300 безробітних. Рівень працевлаштування склав 44%. З метою підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці, за рахунок коштів фонду набули професії, перенавчилися або підвищили кваліфікацію 7,6 тисяч осіб. А через участь в оплачувальних громадських роботах поповнили свій сімейний бюджет 7,5 тисяч безробітних громадян.

Як зауважила С.Аляб’єва на 1 жовтня кількість вакансій у базі обласної служби зайнятості становила 1,7 тисяч, у тому числі для робітників – 971, для службовців – 357, для осіб, які не мають спеціальної підготовки – 361 вакансія. Найбільша кількість вакансій є із робітничих професій – 81%, а лише 19% - це професії службовців.

Отож, ситуація на ринку області характеризується постійним попитом на кваліфікованих робітників із слюсарів-ремонтників, токарів, електрозварювальників, електромонтерів з ремонту та обслуговування устаткування, малярів, швачок тощо. Є значний попит на робітників, задіяних у сільськогосподарському господарстві, в тому числі на трактористів, водіїв, а також продавців, кухарів, менеджерів. Є потреба в сімейних лікарях, інженерах, ІТ-спеціалістах.Переглядів: 3287
Поширень: 0