На сьогодні фахівці землевпорядної сфери з урахуванням кращих практик світового досвіду розробили та успішно запровадили в роботу суперсучасну, повністю автоматизовану і високотехнологічну Національну кадастрову систему.

Вперше в історії України усі ділянки зібрані воєдино в електронному вигляді на публічній кадастровій карті у вільному доступі в он-лайн режимі.

Реєстрацію землі та прав власності на неї розділено між двома відомствами. Відтепер органи земельних ресурсів реєструють земельні ділянки в кадастрі, тобто привласнюють унікальний кадастровий номер і відкривають поземельну книгу.

Також органи земельних ресурсів здійснюють реєстрацію обмежень (водоохоронні зони, лінії електропередач, газопроводи) і видають безоплатно виписки з кадастру.

До Укрдержреєстру з 1 січня відійшли функції реєстрації прав власності та постійного користування, а також договорів оренди. Замість державних актів Укрдержреєстр видаватиме Свідоцтва на право власності нерухомим майном.

«Хочу зауважити, що завдяки автоматизації громадяни платитимуть менше. Адмінпослуги подешевшають майже на 30 %. Відповідну постанову Уряду буде опубліковано в найближчі дні», – наголосив 9 січня Голова Державного агентства земельних ресурсів України Сергій Тимченко під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України.

Якщо раніше громадяни за повну реєстрацію платили 255 грн., то з 1 січня – всього 184 грн. (65 грн. за реєстрацію в кадастрі та 119 грн. за реєстрацію права власності).

«Відтепер реєстрація відбуватиметься у кілька разів швидше, що допоможе нарешті ліквідувати черги, затягування з розглядом документів та інші незручності, з якими раніше стикалися громадяни при реєстрації наділів. А основне – створено базу даних про землі та зібрано різнопланову інформацію про них. Сьогодні ми скануємо десятки мільйонів сторінок різних документів і карт, до чого додатково залучено понад 1500 фахівців», – підсумував очільник земельного відомства.Переглядів: 2922
Поширень: 0