З початку нинішнього року податковою міліцією ДПС у Вінницькій області в Єдиному реєстрі досудових розслідувань обліковано 87 повідомлень про вчинення кримінальних правопорушень, з них 40 – за ст. 212 Кримінального кодексу України (умисне ухилення від сплати податків та зборів до бюджету). Попереджено 7 фактів незаконного відшкодування ПДВ на суму понад 300 тисяч гривень. З незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму 2,5 млн. грн. До бюджетів усіх рівнів спрямовано понад 16 млн. грн.

Керівництвом управління податкової міліції ДПС у Вінницькій області приділяється особлива увага питанню обмеження втручання в діяльність суб’єктів господарювання – платників податків із боку співробітників податкової міліції. Так, відповідно до п. 78.3. ст. 78 Податкового кодексу України, працівникам податкової міліції забороняється брати участь у проведенні планових та позапланових виїзних перевірок платників податків, що проводяться органами державної податкової служби, якщо такі перевірки не пов\'язані з веденням оперативно-розшукових справ або розслідуванням кримінальних справ, порушених стосовно таких платників податків (посадових осіб платників податків), що знаходяться в їх провадженні. Також, у відповідності до вимог Кримінального процесуального кодексу України, тимчасовий доступ до речей та документів (можливість ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття судом рішення, вилучити їх) здійснюється лише за ухвалою суду.

Варто відзначити, що у першому кварталі 2013 року подань від уповноважених органів щодо незаконного втручання підрозділів податкової міліції в діяльність платників податків на адресу управління податкової міліції ДПС у Вінницькій області не надходило.Переглядів: 4101
Поширень: 0