Підтверджений рейтинг інвестиційної привабливості invA- відображає роль та значення Вінниці як регіонального центру України. Високий природно-ресурсний потенціал міста, сформований вигідним географічним положенням та сприятливими природно-кліматичними умовами, надає Вінниці додаткові переваги та можливості для інвесторів у порівнянні з іншими регіонами. На сьогоднішній день місту притаманне лояльне екологічне законодавство з мінімальною кількістю обмежень.

Підтримка з боку обласної влади, а також консолідація гілок місцевої влади, впровадження активних програм з підвищення кваліфікації місцевих спеціалістів, високі показники ефективності діяльності підприємств міста та активізація дій в частині покращення інвестиційного клімату сприяють економічному розвитку за наявності потенціалу для подальшого зростання в ряді секторів економіки. Місто має певні додаткові можливості на фінансовому ринку за рахунок низького боргового навантаження на місцевий бюджет. Одночасно можливості місцевого бюджету щодо участі в реалізації масштабних інвестиційних проектів обмежені в силу вітчизняної специфіки. У місцевої влади відсутні суттєві важелі для надання пільг інвесторам. Місту притаманна достатня  забезпеченість закладами охорони здоров’я та освіти при типовому для держави превалюванні гуманітарних і економічних вузів над технічними.

Позитивно на рейтинг інвестиційної привабливості Вінниці можуть вплинути: вдосконалення нормативної бази та успішна реалізація базових програм розвитку міста, детінізація економіки та зростання більшості показників до загальнодержавного рівня, покращення стану інфраструктури. Негативно на рейтинг інвестиційної привабливості міста можуть вплинути: подальший знос інфраструктури, виявлення скарг з боку інвесторів на діяльність місцевої влади, погіршення показників ефективності діяльності підприємств та скорочення обсягів інвестицій.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від міста Вінниці, у тому числі: річна казначейська звітність за період 2009-2012 рр. та за перше півріччя 2013 р., планові показники соціального та економічного розвитку та бюджету міста Вінниці, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.Переглядів: 2326
Поширень: 0