Для цього слід скласти та подати до державної податкової інспекції за місцем проживання декларацію про майновий стан і доходи, де й буде проводено згаданий перерахунок утриманого протягом року податку.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами (зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У цих документах обов\'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). Аби правильно задекларувати необхідні показники, зокрема, розмір нарахованої за рік заробітної плати, необхідно звернутися в бухгалтерію підприємства чи установи, де працює декларант, за відповідним документальним підтвердженням. Варто зазначити, що надання інформації на вимогу платника про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку є обов’язком працедавця – це передбачено Податковим кодексом України.

Оскільки затвердженої форми довідки про доходи, яку повинні надавати податкові агенти на вимогу працівника наразі не передбачено, така довідка складається у довільній формі. В ній, крім загальної інформації про фізичну особу (ПІБ, реєстраційний номер облікової картки, період роботи), обов\'язково має бути вказана така інформація:

  • сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою);
  • розмір та сума податкової соціальної пільги;
  • сума нарахованого та утриманого єдиного соціального внеску;
  • сума нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб.

Всі показники у довідці про зарплату та декларації про майновий стан і доходи наводяться у гривнях з копійками, кінцевий термін подання декларації з метою отримання податкової знижки – 31 грудня року, наступного за звітним.Переглядів: 3586
Поширень: 0