Про зміни в оподаткуванні фізичних осіб сьогодні спілкувалися вінницькі ЗМІ на брифінгу з начальником управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ Міндоходів у Вінницькій області Олегом Мартинюком.

Вступив в дію Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», який передбачає ряд податкових змін. За словами Олега Мартинюка їх відчують в основному заможні вінничани.

З 1 липня податком з доходів фізичних осіб (ПДФО) будуть оподатковуватись пасивні доходи, а саме дивіденди, виграші, призи та проценти. Окрім тих процентів, сума яких не перевищує в рік 17 прожиткових мінімумів для працездатної особи (20 706 грн.). Також не включатимуться до такого доходу проценти та дивіденди, що не підлягають оподаткуванню відповідно до норм Податкового кодексу.

Під час виплати процентів, що підлягатимуть оподаткуванню, банки не утримуватимуть податок, а лише його нараховуватимуть. Платникам потрібно буде задекларувати такий дохід та самостійно сплатити податок.

Якщо ж пасивні доходи нараховуватимуть інші, ніж банки, податкові агенти, вони одночасно будуть утримувати податок за ставкою 15%. А за результатами річного перерахунку буде застосовуватись прогресивна шкала (15%, 20%, 25% - в залежності від суми таких доходів).

Також оподатковуватимуться пенсії більші 10 тис. грн., за ставкою 15% (17%). Адмініструванням цього податку займатиметься пенсійний фонд.

Олег Мартинюк наголосив, що порядок нарахування та оподаткування доходів у вигляді зарплати, від виконання цивільно-правових договорів, від підприємницької діяльності, у тому числі платників єдиного податку не змінюється.

Щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, то відповідно до Закону базою оподаткування є не житлова площа, як було раніше, а загальна. Нарахування податку «по-новому» відбуватиметься у наступному 2015 році.

Ще одна зміна стосується збору на обов’язкове державне пенсійне страхування. Якщо юридична чи фізична особа купує іноземну валюту, потрібно сплатити збір у розмірі 0,5 %.Переглядів: 4195
Поширень: 0