В Україні створюється новий орган протидії фінансово-економічній злочинності – служба фінансових розслідувань. Структура об’єднає в собі економічні блоки усіх силових служб – податкову міліцію, підрозділи управління боротьби з організованою злочинністю, з економічними злочинами МВС України, СБУ, а також Держфінінспекцію України (колишнє контрольно-ревізійне управління). Нова структура створюється на базі кращих європейських аналогів – Німеччини, Британії, Швеції, Австрії, Польщі, Грузії, США. Обговорення концепції створення Служби фінансових розслідувань України (СФР) має всенародний масштаб – пропозиції, зауваження, ідеї щодо її діяльності висловлюють представники бізнесу та громадськості на спеціально запроваджених семінарах та зустрічах, більшість яких ляже в основу майбутнього законопроекту.

Служба фінансових розслідувань: прозора, європейська, без корупції

Один із таких семінарів відбувся 8 серпня у м. Хмельницькому. Участь у ньому взяли підприємці та громадські діячі Вінницької, Хмельницької та Житомирської областей. Відповідав на запитання присутніх та приймав пропозиції куратор нового проекту, перший заступник голови Державної фіскальної служби України Володимир Хоменко. Він наголосив, що однією із основних переваг для бізнесу нової служби стане скорочення кількості перевірок та фактичне припинення перевірок малого та середнього бізнесу. Нова служба ліквідує дублювання функцій правоохоронних органів. СФР буде максимально прозорою - за цим слідкуватиме, серед інших, Громадська рада – колегіальний орган, який контролюватиме діяльність служби від імені суспільства, надаватиме пропозиції щодо проектів нормативно-правових актів, проводитиме і антикорупційну експертизу, а також матиме право ініціювати звіт голови СФР перед парламентом та урядом. Контроль за оперативно-розшуковою та слідчою функцією здійснюватимуть органи прокуратури.

Служба фінансових розслідувань: прозора, європейська, без корупції

Не менш прозорим буде і прийом у ряди новоствореної служби. За словами Володимира Хоменка, перевага надаватиметься, перш за все, молодим людям із економічною та юридичною освітою, зі знанням ІТ-технологій. Претенденти на посаду пройдуть психологічні тести, а також детектор брехні. Не знайдуть роботи в новій структурі особи, які мають негативну корупційну історію.

Служба фінансових розслідувань: прозора, європейська, без корупції

В рамках майже півтора десятка обговорень із представниками бізнесу, громадськості, вітчизняними та міжнародними експертами отримано більше 120 пропозицій і зауважень, чимало яких уже враховані в законопроекті. Основні зауваження стосуються функції аудиту, кадрового забезпечення та громадського контролю Служби фінансових розслідувань.Переглядів: 3622
Поширень: 0