На Вінниччині пільгами та компенсацією на оплату житлово-комунальних послуг щомісяця користуються в середньому 120 тисяч громадян. Постанова №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», видана Кабінетом Міністрів України, несе значні ризики для малозабезпечених споживачів. А саме, зміни призведуть до збільшення плати за газ, відтак можуть зрости борги за блакитне паливо.

 

Споживачі газу, які мають пільги та компенсації, повинні звернутися до соціальних служб, аби розрахувати кількість газу, яку вони зможуть витрачати за пільговими умовами. Це необхідно зробити для того, аби уникнути можливого боргу. Адже компенсація вартості здійснюється в межах нових норм, які уряд зменшив у 1,5-2 рази.

Як відомо, постанова набрала чинності 1 жовтня 2014 року. Згідно з документом держава відшкодовуватиме вартість газу лише в межах нових норм. Решту спожитого газу пільговики оплачуватимуть за повною вартістю, яка до того ж була суттєво збільшена з 1 травня 2014 року.

«Ми закликаємо споживачів, які мають пільги, до початку опалювального сезону звернутися до соціальних служб, аби дізнатися норму споживання газу та розмір державної компенсації. Це дозволить проконтролювати свої видатки та уникнути накопичення боргу», - наголошує заступник голови правління з постачання та обліку газу Володимир Білаш.

Найбільше постраждають споживачі, які проживають у багатоквартирних будинках та мають індивідуальне опалення: для них встановлено коригуючий, а, фактично, понижувальний коефіцієнт. Він залежить від типу житла (приватний чи багатоповерховий будинок) і регіону. Приміром, для споживачів Вінницької області коефіцієнт для розрахунку витрат природного газу у багатоквартирному будинку становить – 0,529, в індивідуальному – 1,097. Тобто, при розрахунку розміру пільги на опалення для багатоквартирних будинків, суму компенсації зменшили на 0,529, а, отже, в два рази. Таким чином, споживачам доведеться або економити, або оплачувати газ за повною ціною.Переглядів: 5244
Поширень: 0