11 березня відбулося засідання колегії Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області за підсумками діяльності у 2014 році та протягом січня-лютого 2015 року. Участь у роботі колегії взяли голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій та в.о. Вінницького міського голови Сергій Моргунов.

Учасники засідання заслухали звітну доповідь керівника ГУ ДФС області Мирослава Продана про результати роботи відомства упродовж минулого та перших двох місяців поточного року, а також переглянули презентацію інформаційного проекту служби, покликаного оперативно інформувати платників податків про законодавчі нововведення у діяльності податкових та митних органів і консультувати їх з відповідних питань.

Мирослав Продан

Голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій відзначив креативний підхід керівництва регіональної фіскальної служби до вирішення наявних проблем та висловив переконання, що у такий непростий час саме працівники ДФС є обличчям влади.

Очільник Вінниччини також зазначив, що 30 %-ве зростання надходжень до державного бюджету – 90 млн. гривень у цей складний період – є результатом комплексного вирішення проблемних питань, які мали місце в окремих підприємствах регіону, та великого пласту позицій, пов’язаних з приходом на територію області нових платників податків. «Це є свідченням інвестиційної спрямованості розвитку економіки Вінниччини. І в такому ключі потрібно розвиватися», - зауважив Валерій Коровій.

Валерій Коровій та Сергій Моргунов

Керівник області зазначив, що серед викликів, на які обласній владі належить реагувати спільно з органами фіскальної служби є, насамперед, впровадження нової системи податків і зборів - так званих місцевих податків, та нових підходів до адміністрування комплексу загальнодержавних податків.

«На сьогодні абсолютна більшість міських, сільських, селищних рад провела активну роботу в частині впровадження нової системи місцевих податків і зборів. Як на мене, це перший етап децентралізації. І Вінниччина тут є знаковою, адже в нас найбільша кількість місцевих бюджетів. Зрозуміло, що широта охоплення достатньо велика, але нам потрібно все зробити для того, щоб система запрацювала», - підкреслив Валерій Коровій.

Звіт фіскальної служби Вінниччини

За словами керівника Вінниччини, серйозною підтримкою для сільських територій є зростання ставки фіксованого сільськогосподарського податку з 6 грн. до 100-140 грн. за 1 гектар земель. А адміністрування єдиного податку та робота з бізнесом в частині його сплати – потужний стимул для активізації діяльності органів місцевого самоврядування щодо сприяння розвитку малого та середнього бізнесу.

Торкнувся голова ОДА й окремих питань впровадження податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки, та акцизного збору. Відтак висловив переконання, що податкові нововведення сприятимуть розвитку територіальних громад регіону.

«З упровадженням нової системи податків і зборів органи місцевого самоврядування отримали потужний стимул для розвитку своїх територій. Тому має бути тісна співпраця у трикутнику «органи місцевого самоврядування – державна фіскальна служба – районні державні адміністрації». Крок за кроком ми повинні рухатися вперед і вибудовувати нову систему взаємодії», - наголосив Валерій Коровій.

Звіт фіскальної служби Вінниччини

В.о. Вінницького міського голови Сергій Моргунов, у свою чергу, підкреслив, що сьогодні податкова служба має бути не каральним органом, а відомством, що проводить ефективну роз’яснювальну роботу, співпрацює з бізнесом та надає відповідні послуги, – як це відбувається у європейських країнах.

Водночас він запевнив у готовності до співпраці щодо подальшого наповнення інформаційного ресурсу ДФС, наголосивши, що Вінницька міська рада має досить потужний досвід у цьому питанні. «Знаю, що ви успішно рухаєтеся у цьому напрямку, і ми готові надати максимальну методичну підтримку. У нас достатньо серйозна база, відпрацьовані різні алгоритми і, за необхідності, ми готові виділити наших спеціалістів для консультацій та допомоги у створенні відповідних електронних продуктів», - зазначив в.о. Вінницького міського голови.

Сергій Моргунов інформував учасників колегії про розміщений на офіційному сайті міської ради калькулятор податку на нерухомість для юридичних осіб, запропонувавши розмістити подібний сервіс на новоствореному ресурсі управління ДФС. А також наголосив на необхідності проведення широкої роз’яснювальної роботи серед підприємців та бізнесових структур щодо можливостей отримання пільги на 2016 рік при сплаті податку на нерухомість для юридичних осіб за умови декларування майна до 31 березня 2015 року.Переглядів: 3458
Поширень: 0