З бюджетної казни в гаманці жителів області повернеться 1563,1 тис. грн. Таке право надається платникам діючими нормами  Податкового кодексу України. Щоб скористатися відповідною можливістю в першу чергу необхідно, щоб понесені платником витрати відповідали переліку витрат, дозволених до включення до такої знижки, мати підтверджуючі документи на них та отримувати заробітну плату з якої утримувався та сплачувався податок. При цьому, при реалізації платником права на податкову знижку строк подання декларації не обмежується 1 травня. Таким правом можна скористатися протягом всього 2015 року.

Щодо переліку витрат, які надають право на податкову знижку, нагадуємо, що до них відноситься: частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом, благодійна допомога неприбутковим установам, у розмірі, що не перевищує чотирьох відсотків загального річного оподатковуваного доходу платника, сума коштів, сплачених на користь закладів освіти платника та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, витрати на сплату страхових платежів та пенсійних внесків, а також на оплату допоміжних репродуктивних технологій та вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, витрати понесені у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу з використанням інших видів палива та сплата видатків на будівництво доступного житла.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображені їх вартість  та строк  продажу (виконання, надання).

Втім, Податковим кодексом встановлені певні обмеження щодо права на нарахування податкової знижки, а саме: податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а також резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний орган державної податкової служби і має відмітку у паспорті. Крім того, податкова знижка застосовується  виключно до доходу, отриманого платником  протягом звітного 2014 року у вигляді заробітної плати, зменшеної на суму єдиного соціального внеску та податкової соціальної пільги за її наявності. Що стосується інших доходів, одержаних  у звітному році, зокрема, від підприємницької діяльності, грошового забезпечення тощо, вони до уваги не беруться.

Також нагадуємо, якщо платник податку до закінчення податкового року своїм правом на нарахування податкової знижки не скористається, то на наступні податкові роки воно не переноситься.

Додамо, що в минулому році правом на отримання податкової знижки скористалося  близько 8,1 тисяч вінничан, які отримали з бюджету більше 8,2 мільйонів гривень. Нагадаємо, що таке повернення відбувається протягом 60 календарних днів після надходження податкової декларації.

Довідково. Зразок заповнення декларації про майновий стан та доходи з відповідними додатками розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України в банері «Декларування доходів громадян 2015»Переглядів: 2471
Поширень: 0