Нарахування військового збору передбачено законодавством з тих видів доходів, які підлягають оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб. До 1 січня 2015 року виплата пенсії не включалася до переліку доходів які підлягали оподаткуванню. Проте в 2015 році ситуація змінилася і суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону), отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення є об”єктом оподаткування податком з доходів фізичних осіб, а відтак і військовим збором. Схожа ситуація і з оподаткуванням вартості дарунків. Тож в листі ДФС України від 13.03.2015 р.за  N 5346/6/99-99-17-03-03-15 роз”яснено порядок оподаткування військовим збором в 2015 році зазначених виплат.

Зокрема, оскільки до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку у 2015 році не включається сума пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), у розмірі 3654 грн. (1218 гривень х 3), вартість дарунків, яка не перевищує розмір 609 грн., та сума виплат, що здійснюються за рішенням професійної спілки на користь члена такої професійної спілки, яка не перевищує розмір 1710 грн., то сума таких доходів не є об\'єктом оподаткування військовим збором.

Разом з цим, якщо сума пенсії (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону), вартість дарунків та сума виплат, що здійснюються за рішенням професійної спілки на користь члена такої професійної спілки, перевищує у 2015 році зазначені розміри, то частини таких перевищень включаються до загального місячного (річною) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковуються військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.Переглядів: 2708
Поширень: 0