9 квітня за участю керівника області Валерія Коровія відбулося перше засідання представників малого і середнього підприємництва.

Відкриваючи роботу зібрання, очільник Вінниччини зауважив: досвід тих територій, де подібні ради діють ефективно та розглядають конкретні питання, засвідчує, що такий колективний орган є цікавим інструментом для виконавчої влади, аби відчувати наявну проблематику та вирішувати найбільш болючі питання.

«Як показує світова практика, з часом значна частина тих адміністративних функцій, що покладені нині на територіальні підрозділи міністерств і відомств, буде передана самоврядним організаціям того чи іншого сектору бізнесу. Функції держави як органу, який регулює певні бізнесові процеси, будуть кардинально переглядатися. І в цьому контексті проситиму вашої допомоги. Адже зараз введено в дію нове законодавче поле, яким регламентується порядок надання адміністративних послуг, їх скорочення, і нам потрібен незалежний моніторинг того, як все це реалізується на практиці», - зазначив Валерій Коровій.

Голова облдержадміністрації також підкреслив, що в рамках роботи регіональної ради хотів би вести з підприємцями мову про болючі точки, які стосуються бізнесової діяльності. «Я хотів би чути пропозиції реагування на ті виклики, які стоять перед вами. Щоб ми могли запрошувати на наші зібрання представників тих чи інших відомств для обговорення цих питань та внесення пропозицій щодо їхнього врегулювання», - підкреслив керівник області.

Відбулось перше засідання регіональної ради підприємців при ОДА

У ході засідання члени ради заслухали інформацію першого заступника начальника ГУ ДФС України у Вінницькій області Руслана Осмоловського про зміни в податковому законодавстві та роботу органів фіскальної служби із суб’єктами малого і середнього підприємництва. Жваве обговорення представників бізнесових кіл викликало передбачене законом обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій для платників єдиного податку третьої та другої груп. За переконанням підприємців, це питання потребує додаткового опрацювання. Тож голова облдержадміністрації Валерій Коровій запропонував членам ради створити в рамках свого органу робочу групу для формування аргументованих пропозицій в частині внесення змін до Податкового Кодексу із зазначених позицій.

Проблемним питанням для представників бізнесу залишається також фіксована роздрібна ціна на тютюнові вироби. Крім того, з огляду на накладання органами фіскальної служби штрафних санкцій на суб’єкти господарювання, що мають борги по сплаті єдиного податку, члени ради акцентували увагу на необхідності оприлюднення переліку таких підприємств-боржників на офіційних сайтах органів ДФС, аби бізнесові структури могли оперативно врегульовувати цю ситуацію.

Також під час засідання заступник начальника управління Нацбанку України у Вінницькій області Олександр Гвалтюк інформував представників малого та середнього підприємництва по роботу банківських установ в області та кредитну політику, спрямовану на розвиток бізнесу та економіки. А президент асоціації «Приватні інвестори України» Сергій Десяк ознайомив колег з проектом, який асоціація реалізовуватиме спільно з Представництвом ЄС в Україні: створення на Вінниччині до 700 робочих місць для осіб, переселених зі східних регіонів України.

Завершуючи роботу, учасники зібрання домовилися, що такі зустрічі проводитимуть регулярно.Переглядів: 3881
Поширень: 0