Чергові зміни внесені в законодавчу базу, яка регулює оподаткування єдиного соціального внеску. З метою залучення більшої кількості платників ЄСВ та збільшення офіційного рівня заробітної плати, змінені умови щодо застосування понижуючого коефіцієнта. Відтепер показники щодо застосування коефіцієнта будуть розраховуватись не в цілому по підприємству, а виходячи з даних на одну застраховану особу. Крім того замість чотирьох діючих критеріїв передбачено три, одночасне дотримання яких дасть можливість зменшити навантаження на фонд оплати праці. Тобто, щоб скористатися пільговим коефіцієнтом потрібно забезпечити виконання наступних умов:

  • база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці повинна збільшитись на 20 і більше відсотків в порівнянні з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу;
  • після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці має скласти не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;
  • кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не повинен перевищувати 200 % середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік. Ця умова не застосовується до фізичних осіб-підприємців, що використовують працю інших осіб, фізичних осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, та фізичних осіб, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту).

Крім того зазначимо, що нововведеннями розширене коло платників, яким надано можливість застосовувати понижуючий коефіцієнт. Це особи, які провадять незалежну професійну діяльність, підприємства, установи, організації та фізичні особи, які використовують найману працю та виплачують допомогу по тимчасовій непрацездатності тощо. Винятком з даного переліку є платники, які виплачують грошове забезпечення.

Не можуть скористатися пільговим коефіцієнтом особи які беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування; підприємства, установи, організації для працюючих інвалідів (8,41%); всеукраїнські громадські організації інвалідів, зокрема УТОГ та УТОС (5,3%); громадські організації інвалідів (5,5%). Також не застосовується зазначений коефіцієнт і до всіх ставок єдиного внеску у вигляді утримання (3,6; 6,1; 2,6; 2,0 та 2,85%).

Як позитив нововведень, при нарахуванні заробітної плати фізичним особам, які працюють за неосновним місцем роботи (сумісництвом), страхувальник має право використати понижуючий коефіцієнт до ставки єдиного внеску, згідно з якою оподатковується дохід сумісника.
Щодо розміру коефіцієнта він становить, як і в попередній редакції 0,4, а з 2016 року 0,6 до ставки єдиного внеску.

Зазначимо, що коефіцієнт щомісячно обчислюється платниками самостійно. Якщо в результаті розрахунку коефіцієнта його значення складає менше ніж 0,4, то платник застосовує коефіцієнт 0,4. Розрахунковий коефіцієнт та розмір єдиного внеску зазначається з трьома знаками після коми і у разі його застосування інформація про це відображається у звіті.

Довідково повідомляємо, за інформацією Головного управління ДФС у Вінницькій області 13 страхувальників області скористалось правом на понижуючий коефіцієнт. Сподіваємось що кардинальні зміни в правилах щодо використання зниженої ставки єдиного внеску дадуть можливість залучити більшу кількість платників до пільгового режиму оподаткування ЄСВ та зменшити навантаження на фонд плати праці.

Вищезазначені роз’яснення прописані в листі ДФС України від 23.03.2015р. №9843/7/99-99-17-03-01-17.Переглядів: 2284
Поширень: 0