На Вінниччині доходи загального фонду бюджету області за 4 місяці 2015 року виконано на 123,9 відсотків, або більше на 164,0 млн. грн. По містах обласного значення надійшло на 40,3 млн. грн більше плану. Сільських, селищних, містах районного значення бюджетах – на 80,5 млн. грн., районних бюджетах – на 24,5 млн. грн., обласному бюджету – на 18,7 млн. грн. Про це сьогодні, в ході селекторної нарали, яка відбулася під головуванням керівника Вінниччини Валерія Коровія, повідомив директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський.

За його словами, до річних показників, затверджених радами, виконання становить 35,7 відсотків. Найвищий показник річного надходження доходів загального фонду по Вінницькому району (50,4%), Тульчинському (42,6%), Погребищенському (42,0%), Мог-Подільському (41,1%) та Жмеринському (40,2%), найнижчий – по м. Ладижин (34,0%), Чернівецькому району (30,4%), Томашпільському (32,8%).

Надходження доходів загального фонду порівняно з відповідним періодом минулого року (у співставних умовах) зросли на 206,4 млн. грн.

«Бюджетна децентралізація та розширення повноважень територіальних громад сприяє підвищенню фінансової самостійності місцевих бюджетів та зміцненню їх фінансової основи та самодостатності. Так, зміни до Бюджетного кодексу України в частині бюджетної децентралізації дали можливість уже за 4 місяці 2015 року по найбільших платежах додатково отримати фінансовий ресурс до бюджету в сумі 145,0 млн. грн. Зокрема, по єдиному податку – 34,7 млн. грн. (в тому числі, по фіксованому сільськогосподарському податку – на 15,7 млн. грн., що в 2,3 рази більше, ніж за весь минулий рік), по екологічному податку – 22,2 млн. грн., по акцизному податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 56,4 млн. грн., по податку на прибуток підприємств приватного сектору економіки – 17,8 млн. грн., по платі за надання інших адміністративних послуг – 8,6 млн. грн. та податку на майно – 5,3 млн. грн.» – підкреслив Микола Копачевський.

Реформа децентралізації у дії: 17 сільських рад Вінниччини вже виконали річні бюджетні призначення по доходах

Плати за землю сплачено до бюджету області за 4 місяці 2015 року 131,3 млн. грн. або 121,7% до показників, затверджених радами.

Планові показники по платі за землю за січень – квітень 2015 року виконано по всіх бюджетах районів і міст.

«Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 28,8 млн. грн., або 28,1%. Найбільші темпи приросту плати за землю по районах: Барському (63,4%), Могилів-Подільському (54,2%), Погребищенському (53,1%), Козятинському (52,5%), Бершадському (50,4%), Калинівському (48,5%) та м. Могилів-Подільський (46,0%)» – повідомив Микола Копачевський.

Також директор Департаменту фінансів облдержадміністрації зауважив, що із 701 сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад виконали свої бюджети по власних і закріплених доходах по планах на 4 місяці 2015 року 691 рада - це на 150 бюджетів більше ніж за 4 місяці 2014 року. Не виконано лише 10 бюджетів.

«Разом з тим, на сьогодні 17 бюджетів сільрад виконали вже річні бюджетні призначення по доходах, а по 239 бюджетах – виконання становить більше 50% плану на рік» – підкреслив Микола Копачевський.

Звертаючись до керівників районів і міст голова облдержадміністрації Валерій Коровій зауважив, що децентралізація в першу чергу спрямована на формування внутрішніх стимулів для розвитку конкретних територій. Перший етап реформи – бюджетна децентралізація, яка почала діяти з нового року, принесла перші результати. Завдяки запровадженню нової моделі фінансового забезпечення місцеві бюджети отримали додатковий ресурс.

«Ті рішення, які ще на початку року викликали великі дискусії, як показує час, були зроблені правильно. Бюджетна децентралізація – це одна із реформ в Україні реально показує, що ми можемо рухатися вперед і працювати. Впершу чергу виграли ради базового рівня. Той ресурс, який переданий через місцеві податки і збори громадам, дають можливість з оптимізмом дивитися в завтрашній день. Попереду планомірна робота, тому попросив би голів райдержадміністрацій відслідковувати цю ситуацію» – наголосив Валерій Коровій.Переглядів: 3434
Поширень: 0