Кабінет Міністрів України  розпорядженням від 16 вересня 2015 р. № 977-р затвердив перелік держав (територій), які відповідають критеріям, установленим підпунктом 39.2.1.2 Податкового кодексу України.

Нагадаємо, такими є ті держави, у яких загальна ставка податку на прибуток підприємств (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижча, ніж в Україні і з якими Україною не укладені міжнародні договори з положеннями про обмін інформацією.

Зокрема, в порівнянні з попереднім переліком із списку виключено 10 країн, операції з контрагентами яких підлягають контролю в рамках законодавства про трансфертне ціноутворення: Швейцарію, Грузію, Мальту, Ліван, ОАЕ, Сінгапур, Марокко, Люксембург, Ямайку і Гваделупу. Тобто, з 16.09.2015р. контрагенти із зазначених держав не підпадатимуть під обов’язковий контроль.

Додамо, попередньо  із такого переліку було виключено Австрію. А саме з 1 серпня п.р. господарські операції з австрійськими нерезидентами також не відносяться до категорії контрольованих.

Крім того звертаємо увагу, що на виконання вимог пп.39.5.1.1 ПКУ Мінфін наказом №706 від 14.08.2015р. затвердив Порядок проведення моніторингу контрольованих операцій та Порядок опитування уповноважених, посадових осіб та/або працівників платника податків з питань трансфертного ціноутворення, який набере чинності з дня його офіційного опублікування.


Переглядів: 3015
Поширень: 0