У Вінницькій області 8 жовтня  відбулись земельні торги на яких землевпорядники продали права оренди на три земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності.

Вартість оренди земельної ділянки на території Жабокрицької сільської ради Крижопільського району зросла більше, ніж на 450%. Площа земельного наділу становить 12 гектарів. Стартову річну орендну плату встановили на рівні 10,870 тис. грн. Під час торгів ціна зросла до 49,076 тис. гривень.

Наступний наділ площею 5,3 га здали в оренду у Куницькій сільській раді Крижопільського району. В результаті конкуренції між інвесторами вартість оренди зросла майже втричі – з 6 291 тис. грн. до 18,623 тис. грн. на рік.

На території Слідянської сільської ради Тиврівського району землевпорядники продали право оренди на ділянку площею 15 гектарів. Орендна плата підвищилась з 9,928 тис. грн. до 12,013 тис. гривень.

Землевпорядники Вінницької області зазначають, що практика проведення земельних торгів довела свою ефективність. Завдяки прозорій конкуренції між учасниками торгів суттєво збільшуються надходження до місцевих бюджетів.

Довідково:

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні торги».Переглядів: 3359
Поширень: 0