Фіскальною службою області питання вирішення проблем тіньової зарплати в пріоритетах роботи, оскільки  нелегальні доходи призводять до значних негативних наслідків не тільки для бюджету держави, а й для самих працівників, позбавляючи їх багатьох соціальних гарантій.

За інформацією начальника ГУ ДФС у Вінницькій області Руслана Осмоловського за І квартал п.р. виявлено 474 найманих працівників, праця яких використовувалася без документального оформлення трудових відносин та належного оподаткування. Внаслідок місцеві бюджети вже отримали додаткового 75,4 тис.грн. податку з доходів фізичних осіб.

Аналітика показує, що майже 10 відсотків підприємств області виплачували заробітну плату найманим працівникам в середньому по підприємству на рівні, нижчому за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати. Всього таку заробітну плату отримував в ІV кварталі минулого року 6201 найманий працівник.  Варто зазначити, що порівняно з аналогічним періодом минулого року в І кварталі п.р. кількість зазначених підприємств зменшилась на 218, або на 17,8 %.

В поточному році на засіданнях спільних комісій з органами місцевої влади заслухано 75 юридичних осіб та 46 підприємців, з яких всі підвищили рівень виплати заробітної плати працівникам. Також індивідуальна роз’яснювальна робота з керівниками 145 юридичних осіб та 147 підприємцями, спонукала останніх переглянути розмір зарплати працівників.

Загалом по області в результаті підвищення рівня виплати заробітної плати надійшло до бюджету податку на доходи фізичних осіб в сумі 185,3 тис. грн.

Як зазначив очільник фіскального відомства області Руслан Осмоловський, зниження з 1 січня п.р. ставки єдиного соціального внеску позитивно вплинуло на зростання фонду оплати праці та надходження ПДФО.Переглядів: 1832
Поширень: 0