За інформацією управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Вінницькій області упродовж 2016 році можливістю заключити договори добровільного страхування у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування скористались на Вінниччині 112 осіб. При цьому, 7 договорів, були укладені членами фермерського  господарства та особистого селянського господарства. Натомість 105 договорів були укладені особами, які виявили бажання сплатити єдиний внесок за попередні періоди (одноразова сплата).

Отож нагадаємо, хто з вінничан має право на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Згідно частини першої ст.10 Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464), на добровільну сплату єдиного внеску мають право:

  • члени фермерського господарства, особистого селянського господарства;
  • особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, визначеними пунктом 1 частини першої статті 4, та не належать до платників єдиного внеску, визначених пунктами 4 та 5 частини першої статті 4 Закону № 2464, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надано Верховною Радою України.

Відтак, особи, які виявили бажання брати участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, подають до територіальних фіскальних органів за місцем знаходження:

  • заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або одноразову сплату у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування;
  • копію трудової книжки (за наявності);
  • копію документа, що підтверджує особу;
  • члени фермерського господарства, особистого селянського господарства, надають також документ, що підтверджує їх членство у такому господарстві.

Після перевірки викладених у заяві відомостей з особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, фіскальним органом, в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви, укладається договір відповідно до типового договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Зауважимо, що особи беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом строку, визначеного в договорі, але не менше одного року (крім договорів про одноразову сплату).

Особа, якій не вистачає до страхового стажу декількох місяців, може заключити договір про добровільну участь, яким передбачена одноразова сплата єдиного внеску за попередні періоди (у тому числі за період з 01 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року), в яких вона не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на будь-який період, але не менше одного місяця.

Додамо, єдиний внесок встановлюється у розмірі 22 % суми, що визначається такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.Переглядів: 1922
Поширень: 0