Кошти у сумі 573 млн.грн. були сплачені власниками землі та землекористувачами Вінниччини до місцевих скарбничок області впродовж січня-листопада 2016 року. Ця сума більш ніж на 176 млн. грн. перевищила надходження аналогічного періоду минулого року. За словами начальника ГУ ДФС у Вінницькій області Руслана Осмоловського земельний податок наразі замикає трійку лідерів бюджетоформуючих платежів місцевих бюджетів.

Із загальної суми коштів, сплачених за землю, внесок юридичних осіб – підприємств, установ та організацій – перевищує 454,3 млн. грн. Щодо громадян, то їхні платежі за користування землею є скромнішими – 118,4 млн.грн.

Руслан Осмоловський підкреслює, що у процесі децентралізації плата за землю залишається вагомим джерелом фінансування місцевих громад. Відтак, у її своєчасній сплаті та у повноті обліку об’єктів оподаткування мають бути зацікавлені, не тільки представники місцевих органів влади та самоврядування, а й усі мешканці громад.

Додамо, що порядок обчислення плати за землю та строки її сплати визначені у розділі ХІІІ Податкового кодексу України.Переглядів: 1516
Поширень: 0