Головне управління ДФС у Вінницькій області нагадує, що  закінчується «гаряча» пора подання декларацій про майновий стан і доходи. Обов’язок щодо звітування прописаний в Податковому кодексі України та передбачає подання декларації до 1 травня. Враховуючи, положення п.49.20 ПКУ, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. Тобто, кінцевий термін, під час якого громадяни матимуть можливість виконати свій конституційний обов’язок перед державою – задекларувати доходи, отримані в 2016 році, цьогоріч переноситься на 3 травня.

За  оперативними даними станом на 20.04.2017р. індивідуальний внесок в добробут держави вже зробило понад 6,4 тис. вінничан. Задекларовані до сплати податки  поповнять бюджетну казну майже на 15,2 млн.грн., що на 1,5 млн. грн.  або на 11,3 % більше ніж в минулому році. Окрім того, в державну скарбницю має надійти понад 3,1 млн. грн. від сплати військового збору.

Наразі у Центрах обслуговування платників при податкових інспекціях області, насамперед, очікують тих осіб, хто одержував доходи, з яких  не   сплачувався податок, у тому числі іноземні доходи, спадщину, подарунки від фізичних осіб, здавав в оренду рухоме та нерухоме майно, отримував в 2016 році нецільову благодійну допомогу понад 1930 грн. на рік, інвестиційні прибутки від продажу акцій та інших корпоративних прав, доходи від репетиторства тощо.

Додамо, в разі необхідності платники мають можливість отримати безкоштовні консультації та бланки декларацій, а також  допомогу в заповненні звітних форм.

Нагадаємо, що на сьогодні подати декларацію про майновий стан та доходи можна особисто або уповноваженою на це особою чи  за допомогою мережі Інтернет (у разі наявності  ключа електронного цифрового підпису та відповідного програмного забезпечення).

Додамо, що для створення зручних умов для декларантів працюють Центри обслуговування платників з подовженим робочим днем з понеділка по четвер –  з 9.00 до 19.00, у п’ятницю – з 9.00 до 18.00, а  у суботу  з 9.00 до 14.00 години.  З графіками роботи ЦОПів можна ознайомитися ТУТ.

Окремо зауважимо, за неподання (несвоєчасне подання) громадянами податкової декларації про доходи чи включення до неї перекручених даних статтею 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Заздалегідь висловлюємо вдячність за вчасно подану декларацію.Переглядів: 1880
Поширень: 0