У чорного вінницького археолога виявили «колекцію» зброї 39-річний автослюсар одного з вінницьких СТО у вільний від роботи час займався пошуками зброї часів Великої Вітчизняної війни…і не тільки. У його домогосподарстві працівники міліції виявили та вилучили пістолет ТТ, «Маузер», револьвер системи «Наган», перероблений для стрільби патронами калібру 9 мм пістолет «Форт 12 Г», дві гвинтівки Мосіна, дві пневматичні рушниці, рушницю невстановленого зразку з оптичним пристроєм, карабін СВТ-40, гранату Ф-1, 26 мінометних снарядів різного калібру, 119 гранатометних снарядів та 1095 патронів до різної зброї.

Затриманий пояснив, що зброя – це його захоплення з дитинства, і він її колекціонує. Крім того, у нього є багато друзів – «чорних копачів» з різних куточків країни, які займаються пошуком раритетної зброї та вибухівки часів Другої світової війни. Він з ними спілкується по Інтернету та обмінюється знахідками.

У більшості випадків затриманий свої знахідки викопував з-під землі або витягав з річки Південний Буг. Для цього йому стали у нагоді металошукач та магніти. Небезпечні знахідки чоловік в домашніх умовах розбирав, робив їх небоєздатними та безпечними для оточуючих та збував на ринку у Києві іншим колекціонерам зброї за 100-150 гривень. Як розповів начальник Тяжилівського відділу міліції Леонід Волос, у затриманого працівники міліції виявили інструкції по розбору боєприпасів будь-якого зразку та виробництва. Діючи даним інструкціям чоловік робив свої знахідки безпечними.

У чорного вінницького археолога виявили «колекцію» зброї У чорного вінницького археолога виявили «колекцію» зброї У чорного вінницького археолога виявили «колекцію» зброї

На подвір’ї «колекціонера» працівники міліції виявили зброю часів війни. Добу тому, чорний археолог привіз її з Липовецького району. Там, за часів війни, біля смт. Липовець була лінія фронту, де йшли бої. Тому багато зброї залишилося під землею. За допомогою металодетектору та магнітів чоловік дістав боєприпаси на поверхню, погрузив у власний автомобіль та привіз до себе додому.

Під час огляду будинку затриманого, працівники міліції виявили у різних кімнатах під диваном, на шафах та у меблях ще зброю, але сучасного зразка. У дитячій кімнаті під ліжком знаходилися електродетонатори, гвинтівки та патрони, а у серванті іншої кімнати – граната Ф-1.

У чорного вінницького археолога виявили «колекцію» зброї У будинку чоловік проживає разом зі своєю тещею, жінкою та однорічною дитиною. На питання працівників міліції, чи усвідомлює затриманий, на яку небезпеку наражає власну родину, він відповів, що ніколи над цим питанням не замислювався. Не замислювалися над цим і усі члени родини. Нічого поганого у такому хобі чоловіка та зятя жінки не бачать.

Як повідомив начальник Замостянського райвідділу міліції Сергій Сокиран, міліція вжила усіх необхідних заходів для безпеки мешканців прилеглих будинків, усі небезпечні знахідки «чорного копача» були вивезені за місто та знешкодженні. Вилучена зброя направлена на дослідження в НДЕКЦ при УМВС. Стосовно затриманого порушено кримінальну справу за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України – «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами». «Колекціонерові» загрожує позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.


Переглядів: 10634
Поширень: 0