У приміщенні Вінницького обласного управління внутрішніх справ України заступник начальника міліції Вінниччини Віктор Слободянюк та начальник управління карного розшуку Олександр Глянько передали настоятелю Свято-Варваринського храму Ізюмського благочиння села Капітолівка, що на Харківщині, отцю Олександру ікону, яку три роки тому викрали злодії.

Як повідомив заступник начальника УМВС України у Вінницькій області Віктор Слободянюк, наприкінці минулого на території Вінниччини працівники міліції затримали кілька злочинних груп, які займалися крадіжками старовинних ікон з церков та храмів на території України.

Зловмисники діяли у складі організованих груп. Спочатку вони вивчали церкву, її цінності, а через кілька днів скоювали крадіжки. У ході відповідних оперативно-пошукових заходів працівникам вінницької міліції вдалося затримати злодіїв та встановити коло осіб, які скуповували у них крадені духовні цінності.

Як розповів отець Олександр, 10 грудня 2008 року, напередодні свята Святої Великомучениці Варвари з Свято-Варваринського храму, розташованого у селі Капітолівка, на Харківшині, невідомими особами була викрадена храмова ікона. Ця святиня була написана монахами на Афоні у Свято-Пантелеймонівському монастирі і привезена на Харківщину у 1901 році.

«У духовному плані ця святиня безцінна. Багато років поспіль до неї, як до заступниці, помічниці та покровительниці нашого храму зверталися люди та отримували від цієї Божої угодниці заступництво і милість», - каже отець Олександр.

Цю духовну цінність заступник начальника УМВС України у Вінницькій області Віктор Слободянюк передав отцю Олександру для подальшого її повернення у Свято-Варваринський храм.


Переглядів: 2875
Поширень: 0