Візит Надзвичайного і  Повноважного Посла США в Україні Джона Теффта до ВінниціНа минулому тижні Вінницький міський голова Володимир Гройсман приймав у міській раді Надзвичайного і Повноважного Посла США в Україні Джона Теффта. Ця зустріч відбулась у перший день перебування поважного гостя у Вінниці. Візит до вінницької мерії не був передбачений графіком, але Посол відгукнувся на запрошення Володимира Гройсмана більш детально познайомитись із роботою виконавчих органів Вінницької міської ради.

У вінницькій мерії Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джон Теффт ознайомився з системами управління містом і надання адміністративних послуг, які побудовані на сучасних ІТ-технологіях. Він схвально оцінив прагнення міської влади бути прозорою, доступною і ефективною. За словами посла, те, що він побачив у Вінниці, його приємно здивувало, особливо – чіткі та реальні кроки, які сприяють зменшенню проявів корупції.

Серед іноземних проектів, які реалізуються у Вінниці значна частина фінансується саме урядом США. Вінниця вже кілька років досить плідно співпрацює із Агентством США з міжнародного розвитку USAID. Візит Надзвичайного і  Повноважного Посла США в Україні Джона Теффта до ВінниціЦя організація надає різнопланову підтримку від консультативної до фінансової. На сьогоднішній день для успішної реалізації будь-якого проекту важливо не лише достатнє фінансування, а й розуміння того, як правильно втілити у життя усі необхідні заходи та спланувати роботу. Власне, для цього і формують стратегії розвитку. Кілька років тому з допомогою фахівців USAID було розроблено «Стратегічний план економічного розвитку міста». Це була галузева стратегія. Вже сьогодні виконавчі органи міської ради з допомогою іще однієї міжнародної організації формують комплексну Стратегію розвитку міста до 2020 року. Окрім цього, за підтримки USAID в місті реалізуються програми у галузях освіти, культури та медицини.

Посол США в Україні Джон Теффт повідомив, що цьогоріч реалізація американських програми на території України продовжиться. «Конгрес виділив кошти для подальшого фінансування низки проектів в Україні, зокрема і у Вінниці, – говорить Джон Теффт. – Я задоволений, як тут реалізовуються проекти, на які ми виділяли кошти раніше».

Перспективним проектом, який підтримують Штати через агентство USAID, є проект публічно-приватного партнерства «Чисте місто». Ним передбачено об’єднання зусиль держави, міста Вінниці та партнерів з USAID для вироблення спільної стратегії щодо будівництва поблизу обласного центру Візит Надзвичайного і  Повноважного Посла США в Україні Джона Теффта до Вінницісміттєпереробного заводу. Для Вінниці питання утилізації побутових відходів вкрай важливе. Але будівництво сміттєпереробного заводу потребує значного фінансового ресурсу та ґрунтовної підготовчої роботи. Тому керівництво Вінниці шукає інвесторів, які візьмуться за цей проект. Водночас важливо вже сьогодні визначитись із технологією переробки відходів та правильно сформувати бізнес-план і техніко-економічне обґрунтування для потенційних інвесторів. Для того, аби цей проект був економічно вигідним, необхідно зважити усі найдрібніші деталі. Саме на вирішення цих завдань спрямований проект «Чисте місто» за підтримки USAID.

Під час зустрічі із керівництвом міста та області Джон Теффт повідомив, що на сьогоднішній день у Сполучених Штатах Америки активно використовується метод переробки побутових відходів, в результаті якого отримується теплова енергія. Цей процес екологічно чистий і досить ефективний. Тому Джон Теффт порекомендував більш детально познайомитись з цією інформацією та розглянути можливість використання таких технологій в роботі майбутнього сміттєпереробного заводу, який буде обслуговувати Вінницю та частину регіону.

Посол США в Україні Джон Теффт також цікавився, як місто вирішує питання із теплозабепеченням та енергозбереженням. Володимир Гройсман розповів, що Вінниця входить до числа міст-учасників Проекту «Реформа міського теплозабезпечення», який розрахований на три роки і фінансується агентством USAID. Посол США в Україні Джон Теффт зазначив, що проекти, пов’язані із енергозбереженням, дійсно досить актуальні для усіх міст України, а заразом і поцікавився, як у Вінниці просувається робота по впровадженню енергозберігаючих технологій. Вінницький міський голова Володимир Гройсман повідомив, що місто багато уваги приділяє енергозбереженню і залучає до цього міжнародні організації.Переглядів: 4068
Поширень: 0